درخواست برای پاسپورت

چگونه می توانم برای پاسپورت اقدام کنم؟

هر کشور قوانین خاص خود را برای دریافت پاسپورت دارد. اگر می خواهید اقامت اروپا را با دریافت پاسپورت کشورهای اروپایی بدست آورید، باید با مراجعه به سایت سفارت از آخرین تغییرات برنامه مهاجرتی اطلاع یابید. برای دریافت پاسپورت بعضی مواقع نیاز است به سفارت مراجعه کنید. گرچه امکان اقدام آنلاین برای پاسپورت نیز در بعضی مواقع امکان پذیر می باشد. اصولا روال دریافت به این صورت است که ابتدا می بایست فرم درخواست پاسپورت را کامل و دقیق پرکنید، که شامل مواردی برای تایید اطلاعات هویتی و شهروندی شما، عکس پاسپورت و همچنین ارائه دو مرجع و پرداخت هزینه دریافت برنامه های دریافت پاسپورت می باشد. بسیار اهمیت دارد که تمامی اطلاعات شما کامل و درست و صادقانه پرشده باشند، چون در غیر این صورت تمامی عواقب بر عهده خودتان خواهد بود.

 

هزینه درخواست پاسپورتApplication fee یعنی چی؟

هزینه درخواست پاسپورت برابر با هزینه ای است که برای تمدید پاسپورت خود می پردازید. که این میزان در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. برای مثال هزینه درخواست پاسپورت کانادایی جدید برابر با 120 دلار کانادا برای 5 سال می باشد. این هزینه نیز برای 10 سال برابر با 160 دلار است.

چه مدارکی برای دریافت پاسپورت مورد نیاز می باشد؟

برای درخواست پاسپورت مدارک تشخیص هویت و شناسایی مورد نیاز می باشد. کسانی که بعد از مهاجرت به کانادا می خواهند درخواست پاسپورت دهند باید مدارکی مانند گواهی تولد و مدرک هویتی دیگری مانند گواهینامه را به همراه عکس و مدارک سفر معتبر کانادا ارائه دهند. هر کشوری دارای قوانین خاص خود است، به همین دلیل توصیه می شود سایت رسمی دولت کشور مورد نظر برای دریافت مدارک مورد نیاز بررسی گردد.

چه مدت طول می کشد تا پاسپورت دوم را دریافت کنم؟

زمان لازم برای دریافت پاسپورت با توجه به کشور مورد نظر متفاوت می باشد.برای مثال برای دریافت پاسپورت کانادایی 10 تا 20 روز در صورت تاییدیه درخواست زمان لازم می باشد. اگر هم اقامت انگلستان را دارید و می خواهید برای پاسپورت این کشور اقدام کنید، باید بدانید که زمان لازم 3 تا 6 هفته بعد از درخواست موفقیت آمیز می باشد. اکیدا توصیه می گردد که قبل از اقدام برای هر کشوری، سایت آن را مطالعه کنید، تا از زمان و مدارک اطلاع یابید. همچنین در صورتی که برای دریافت پاسپورت عجله داشته باشید، امکان این هست که با پرداخت مبلغی بیشتر آن را زودتر دریافت کنید.

چگونه می توانم پاسپورت را سریع دریافت کنم؟

اگر سایت سفارت را بررسی کردید و بعد از آن تصمیم گرفتید بنا به دلایلی زودتر پاسپورت خودتان را دریافت کنید، می توانید با پرداخت مبلغی بیشتر این روند را تسریع کنید. برای مثال می توان پاسپورت کانادایی را روز بعد از درخواست با پرداخت مبلغ 110 دلار دریافت کنید. قبل از اقدام برای این کار سایت دولت کشور مورد نظر را برای پرداخت های اضطراری مطالعه کنید.

وقتی که برای دریافت پاسپورت جدید اقدام می کنم، پاسپورت قبلی به من برگردانده می شود؟

پاسپورت قبلی شما ممکن است به شما داده شود یا توسط بخش های امنیتی از بین رود. اساسا اگر پاسپورت قبلی شما به شما برگردانیده شود ممکن است به صورتی مخدوش شده باشد. برای مثال پانچی در آن ایجاد شده باشد. اگر شما ویزای ورود را در پاسپورت خود دارید و هنوز اعتبار دارد، پاسپورت به شما داده می شود.

آیا شماره پاسپورت من در پاسپورت جدید تغییر پیدا میکند؟

بله- هنگامی که پاسپورت جدید دریافت می کنید، شماره پاسپورت شما عوض شده است. اگر با پاسپورت قبلی درخواست رسمی و دولتی برای جایی داده اید، می بایست با شماره پاسپورت جدید آن را آپدیت کنید.

برای چه مدت زمانی پاسپورت من اعتبار دارد؟ آیا پاسپورت من منقضی میشود؟

معمولا اعتبار پاسپورت 5 تا 10 ساله می باشد، بستگی به کشور دارد. که بعد از آن مدت دیگر اعتباری نداشته و نمیتوان با آن سفر کرد. وقتی قصد سفر دارید حتما تاریخ پاسپورت را چک کنید که حداقل 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ سفر داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است از ورد شما به کشور مورد نظر جلوگیری شود.

آیا درخواست من برای دریافت پاسپورت ممکن است رد شود؟

بله- مقامات رسمی کشور مورد نظر ممکن است درخواست شما برای پاسپورت را رد کنند. برای مثال هنگامی که اطلاعات غلط در درخواست خود داده اید، یا این که شما شهروند کشور مورد نیستید یا سابقه کیفری دارید. عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث شوند درخواست شما تایید نگردد. حتما سایت سفارت را برای اطلاعات بیشتر در این خصوص ببینید.

 

 

نحوه گرفتن پاسپورت

بیشتر بخوانید: اقامت انگلستان– ویزای کار آفرینی و سرمایه گذاری- شرایط مهاجرت به انگلستان

5 پاسخ
 1. آیت
  آیت گفته:

  سلام،خسته نباشید ،،19 سالم
  من معافیت تحصیلی از دانشگاه رو دارم،،
  برای تحصیل میخوام به باکو برم،چطور پاسپورت بگیرم و وثیقه برا پاسپورت چقدره؟

  • admin2
   admin2 گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   متاسفانه دریافت اقامت از طریق ویزای تحصیلی را انجام نمیدهیم. خدمات شامل دریافت اقامت دائم و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای مختلف اروپایی – استرالیا- آمریکا- کانادا می باشد.

دیدگاه ها غیر فعال است.