• روش های مهاجرت به کانادا

  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به کانادا روش های زیادی وجود دارد. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری مانند اکثر نقاط دنیا جز سریع ترین روش مهاجرتی به حساب می آید. پس اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن اقامت کانادا را بگیرید، روش سرمایه گذاری را پیشنهاد می کنیم. اما در این صفحه تمامی روش های مهاجرت به کانادا 2018 توضیح داده شده است، که می توانید با مطالعه آن ها بهترین روش اخذ اقامت کانادا را انتخاب کنید.

برای اخذ اقامت کانادا روش های زیر وجود دارند که در هر بخش آخرین قوانین موجود برای مهاجرت به کانادا 2018 بیان شده اند.

 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 1. مهاجرت به کانادا از روش سرمایه گذاری فدرال
 2. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی
 3. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک
 • مهاجرت به کانادا از طریق کار
 1. مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی
 2. مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی
 3. مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

کانادا هر ساله مهاجران زیادی را از سراسر دنیا می پذیرد. به عنوان مثال از طریق سیستم استارت آپ هر ساله 2750 نفر ویزای کانادا دریافت می کنند.

علاوه بر روش های دریافت اقامت کانادا، در خصوص پاسپورت کانادایی و اعتبار آن نیز صحبت خواهد شد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

نحوه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا بستگی به دانشگاه کانادایی دارد، که می خواهید بورسیه تحصیلی بگیرید و یا با هزینه شخصی می خواهید پذیرش بگیرید. پس ارتباط با دانشگاه کانادا و اساتید کانادایی ( برای مقطع دکترا) اهمیت زیادی دارد.

با داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا می توانید برای برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.  ارائه مدارک زبان انگلیسی ( فرانسه) برای پذیرش تحصیلی لازم و ضروری می باشد.

ویژگی های ویزای تحصیلی کانادا

 • اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته
 • امکان گرفتن بورسیه و پوشش قراردادن هزینه های دانشگاه
 • هزینه های شخصی 1000 دلار ماهانه
 • عدم وجود وقفه زیاد تحصیلی ( کمتر از 5 سال)
 • آیلتس 6 برای کارشناسی – آیلتس 6.5 برای کارشناسی ارشد

متوسط هزینه های تحصیل دانشجویان در کانادا

دانشجویان بین المللیدانشجویان کاناداییدانشجویان اهل کبک
16 هزار دلار4 هزار دلار2000 دلار
 • لازم به ذکر است،اخذ ویزای تحصیلی و دانشجویی را شرکت بهار گیت انجام نمی دهد و اطلاعات جهت آشنایی بیشتر متقاضیان با زندگی و تحصیل در کانادا می باشد.

NOC چیست؟

NOC مخفف کلمات National Occupational Classification می باشد که یک سیستم طبقه بندی برای مشاغل کانادا است در این جا (لیست NOC) می توانید رشته شغلی خود را ببینید که در کدام دسته بندی قرار می گیرد. لیست مشاغل NOC

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا با توجه به روش مهاجرتی شما شرایط خاصی دارد. این که از چه استانی اقدام کنید و از چه نوع ویزایی. در هرحال متداول ترین ویزای سرمایه گذاری به شرح زیر است، که به صورت کامل در این صفحه توضیح داده خواهند شد.

 • ویزای سرمایه گذاری کبک
 • ویزای سرمایه گذاری فدرال
 • ویزای سرمایه گذاری استان نیوبرانزویک

مهاجرت به کانادا به روش سرمایه گذاری استان کبک

مهاجرت به کانادا به روش سرمایه گذاری استان کبک، یکی از محبوب ترین و مشهورترین برنامه های اخذ اقامت کانادا می باشد. به خاطر این که هیچ شرط سنی و پیش نیاز مدرک زبانی ندارد. البته هر سال تنها 570 سرمایه گذار می پذیرد.

quebec-canada

کبک کانادا کجاست

بدین منظور لازم است که تمامی متقاضیان مهاجرت کانادا، اثبات کنند که از لحاظ اقتصادی می توانند شرایط لازم که در ادامه توضیح خواهد شد را تامین کنند و همچنین آن ها قصد اقامت در کبک را دارند. سرمایه گذاران بعد از این که شرایط لازم و پیش نیازهای لازم کبک کانادا را تامین کردند، مجوز اقامت کبک کانادا (CSQ) را دریافت می کنند. مجوز اقامت کبک کانادا یک سند رسمی ارائه شده توسط دولت می باشد، که به متقاضیان مجوز اقامت دائم کانادا را در صورتی که تاییدیه های سلامت و امنیتی داشته باشند، ارائه می دهد.

ویزای سرمایه گذاری کبک

 • اعطای اقامت کانادا به تمامی اعضای خانواده
 • ظرفیت محدود پذیرش مهاجران
 • بازگشت کل مبلغ 800 هزار دلار سرمایه گذاری شده بعد از 5 سال
 • مطمئن بودن محل سرمایه گذاری انجام شده – سرمایه گذاری توسط نهاد دولتی انجام میشود
 • دریافت اقامت دائم کانادا بدون پیش شرط خاص در صورت پذیرش در برنامه سرمایه گذاری کبک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال، نیازمند سرمایه ای بالغ بر 1 میلیون و 600 هزار دلار می باشد. به شرط داشتن تجربه کسب و کار، شما می توانید از طریق سرمایه گذاری فدرال اقدام کنید.

ویزای سرمایه گذاری فدرال

شرایط لازم مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال به صورت زیر می باشند.

 • تجربه داشتن مدیریت حداقل 2 ساله در 5 سال گذشته
 • تجربه داشتن 2 سال مدیریت برای 5 کارمند دارای شغل تمام وقت در 5 سال گذشته
 • داشتن 1 سال سابقه مدیریت و 1 سال مدیریت 5 شغل تمام وقت = ترکیبی از موارد بالا

البته لازم به ذکر است که این روش مهاجرتی به کانادا از طریق فدرال در حال حاضر در دسترس نمی باشد. همان طور که در سایت دولت کانادا آمده است، دیگر پرونده ای در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به این روش پذیرفته نمی شود

federal-investment-canada

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال

مهاجرت به کانادا به روش کارآفرینی استانی

مهاجرت به کانادا به روش کارآفرینی استانی مخصوص سه استان کانادایی، پرنس ادوارد، مانیتوبا و  بریتیش کلمبیا می باشد. کارآفرینان و مهاجرانی که می توانند اشتغال در کانادا ایجاد کنند، می توانند از این روش برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند.

تاجران، کشاورزان و افراد فعال در صنعت می توانند فعالیت تجاری خود را در کانادا به این روش به منظور اینجاد کارآفرینی و اشتغال ایجاد کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک ( New Brunswick Entrepreneurial Stream ) مخصوص افراد دارای کسب و کار و مدیرانی است که می خواهند بیزینس خود را در استان نیوبرانزویک راه اندازی کنند و از این طریق اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استان نیوبرانزویک

 • سن متقاضی بین 22 و 55 باشد.
 • نمره حداقل 5 را در Canadian Language Benchmark Test گرفته باشد.تسلط و مهارت در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه در مهارت های 4 گانه (speaking, listening, reading and writing) الزامی می باشد.
 • حداقل یک دوره آموزشی 2 ساله را بعد از اتمام دوران دبیرستان طی کرده باشد.
 • متقاضی حداقل دارای سرمایه 600 هزاری دلار کانادا باشد که می بایست 300 هزار دلار آن بدون تعهد به جایی آزاد و در دسترس باشد.
 • در طی 3 سال گذشته از 5 سال، دارای تجربه مدیریتی در کسب و کار باشد. ( به میزان 33.33%)
 • قصد زندگی دائمی در استان نیوبرانزویک را داشته باشد و بخواهد بیزینس خود را در این استان با سرمایه 250 هزار دلار کانادایی راه اندازی کند.

مهاجرت شغلی به کانادا

مهاجرت کانادا از طریق کار- ویزای مهارتی و تخصص(Express Entry) و به عنوان نیروی متخصص به کانادا ، مخصوص افرادی است که دارای توانایی های شغلی و مهارتی هستند و از این طریق اقامت دائم کانادا را  دریافت کنند. در روش مهاجرت کاری، سابقه کاری، مدرک زبان، سن و وضعیت تعهل امتیاز بندی می شود و وضعیت موفقیت متقاضی در پرونده مهاجرتی را مشخص می کند.

داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در کانادا (job offer) بسیار می تواند کمک کننده باشد. به صورتی که وجود تنها این عامل باعث بدست آوردن نیمی از امتیاز لازم برای مهاجرت می شود.

در روش مهاجرت کاری به کانادا کل امتیازهایی که یک نفر می تواند دریافت کند 1200 بوده، که به دو بخش 600 امتیازی تقسیم می شود. 600 امتیاز اول مربوط به خود فرد مهاجر بوده و ترکیبی از مهارت های زبانی – تحصیلی – کاری- سنی می باشد. 600 امتیاز دوم مربوط به داشتن پذیرش کاری از سوی کارفرمای کانادایی می باشد.

لازم به ذکر است کسب حداقل 450 امتیاز از 600 امتیاز اولیه مهارت های فردی لازم است.

شرایط دریافت ویزای کار کانادا

 • اثبات کردن حداقل ۲ سال سابقه مدیریت یا کسب و کار

 • اثبات قانونی بودن دارایی‌های به دست آمده افراد

 • اقامت ۴ یا ۶ سال برای دریافت پاسپورت

visa-canada-2018

ویزای کانادا 2018

مهاجرت به کانادا بوسیله دعوت نامه از خویشاوندان

اگر شما قصد دارید، کعه توسط دعوت نامه ارسالی از کانادا، مهاجرت کنید، می بایست در این حالت باید یکی از اعضای خانواده ساکن کانادا باشد و همچنین بتواند شرایط اسپانسری شما را تامین کند. لازم به ذکر است، که خود متقاضی مهاجرت به کانادا نیز یک سری شرایطی که باتوجه به نوع درخواست متفاوت می باشند، را آماده کند. درخواست ویزای مهاجرت از طریق خویشاوندان فقط مخصوص همسر و یا فرزندان نیست. بلکه اقوام و سایر بستگان و حتی کودکی که قصد سرپرستی آن را دارید، نیز شامل این برنامه می شود.

شرایط مهاجرت پرستاران به کانادا

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق پرستاری تحت عنوان live-in caregiver program مشهور است. مراحل انجام کار به این صورت است که در صورت تاییدیه مدارک و کامل بودن شرایط ویزای اقامت 1 ساله پرستار دریافت می کند، که قابل تمدید تا 3 سال به شرط می باشد. به زبان ساده می توان این جوری بیان کرد که پرستار متقاضی مهاجرت در صورت داشتن سابقه کار و شرایط مناسب برای پرستاری کودکان یا سالمندان  یا معلولان کانادایی به کانادا مهاجرت می کند. در صورتی که بتواند دو سال سابقه کار کامل در کانادا بدست بیاورد (معادل 3900 ساعت – روزی بیشتر از 10 ساعت در کل دوسال) میتواند درخواست اقامت دائم دهد. بعد از دریافت اقامت دائم نیز می توانند حتی شغل خود را تغییر دهند.

در این روش نیز مانند سایر روش های مهاجرتی باید از در نوع ایالت و استان کانادا که قصد مهاجرت را دارید، اطلاعات بدست آورید. چون شرایط استان ها ممکن است با هم تفاوت داشته باشند.

مهاجرت به کبک کانادا 2018

سه روش برای مهاجرت به کانادا (کبک) از طریق سرمایه گذاری وجود دارد، که هرکدام دارای پیش نیازها و شرایط خاص خود می باشند، که در ادامه توضیحاتی از آن ها داده می شود.

برنامه سرمایه گذاری کبک کانادا

در این روش سرمایه گذاری متقاضی باید دارای سرمایه خاصل به میزان 1/6 میلیون دلار کانادا باشد، دارای سوابق مدیریتی در کسب و کار باشد و برای سرمایه گذاری تضمین شده به میزان 800 هزار دلار کانادا به مدت 5 سال در بخش های دولتی این کشور اقدام کند.

برنامه کارآفرینی کبک کانادا

در این برنامه سرمایه گذاری متقاضی باید دارای سرمایه خالص به میزان حداقل 300 هزار دلار کانادا باشد، دارای سوابق مدیریتی در کسب و کاری باشد که متعلق به خود او بوده یا توسط او اجرا شده است و او قصد دارد با راه اندازی کسب و کار در کبک کانادا باعث ایجاد شغل شود.

برنامه خود اشتغالی کبک کانادا

در این برنامه سرمایه گذاری متقاضی باید دارای سرمایه خالص به میزان حداقل 100 هزار دلار کانادا باشد، دارای سوابق مدیریتی در کسب و کاری باشد که قصد راه اندازی آن را در کبک دارد.

توجه: این برنامه در حال حاضر بسته می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا 2017 و آخرین قوانین مهاجرتی،می توانید با وکلای مهاجرت شرکت Bahar Gate LTD در ارتباط باشید.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه های برنامه مهاجرت به کانادا با توجه به نوع برنامه مهاجرت به صورت زیر می باشند.

دسته بندیهزینه
سرمایه گذاران15000 دلار
کارآفرینان1040 دلار
خود اشتغالی1040 دلار
هر وابسته (کارآفرینان و فقط کارفرمایان)160 دلار

با توجه به توضیحات داده شده، در حال حاضر متقاضیان اقامت کانادا می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری یا ویزای کارآفرینی برای کانادا اقدام کنند و هنگامی که برای یکی از دسته ویزاها درخواست دادند و درخواست آن ها پذیرفته شد، امکان جابه جایی به دیگر برنامه اقامتی وجود ندارد.

مزایای مهاجرت به کانادا به روش سرمایه گذاری

سه تا از مهم ترین مزایای مهاجرت به کشور کانادا به روش سرمایه گذاری به صورت زیر می باشند:

الف) عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه

ب)ایجاد شغل و یا راه اندازی کسب و کار اجبار نمی باشد

ج) با دریافت اقامت دائم کانادا لازم نیست حتما در کبک اقامت داشت، بلکه می توان در سایر استان نیز زندگی کرد.

سوالات متداول در خصوص مهاجرت به کانادا

Work permit  کانادا(اجازه کار در کانادا) – فرم IMM1295  چیست؟

فرم 1295 برای اشخاصی است که شهروند کانادا نیستند یا اقامت دائم کانادا را ندارند و می خواهند برای کار موقت در کانادا اقدام کنند.

پیش نیازهای اجازه کار کانادا چیست؟

برای این که بتوانید اجازه کار در کانادا را بدست آورید باید به افسر سفارت نشان دهید که پیش نیازهای لازم را دارید و هدفتان از اقامت موقت در کانادا کاری است.

مدارک لازم برای اجازه کار کانادا شامل:

 • اثبات این موضوع به افسر سفارت که بعد از اتمام دوران کار قصد خروج از کانادا را دارید.
 • نشان دادن این که سرمایه لازم برای تامین زندگی خود و خانواده را در مدت اقامت کانادا دارید و همچنین قصد بازگشت به کشور خود را دارید.
 • عدم سو پیشینه
 • عدم داشتن خطر برای امنیت کشور کانادا
 • عدم قصد مشارکت و کار کردن با کارفرماهایی که در لیست کارفرماهای مجاز نیستند.
 • به مدت 4 سال یا بیشتر بعد از تاریخ 1 آوریل 2011 در کانادا کار نکرده باشید.
 • فراهم کردن مدارک اضافه در صورت نیاز برای مهاجرت به کانادا که ممکن است افسر سفارت بخواهد.

زمان لازم برای دریافت IRCC ( یا CIC) برای بررسی برنامه اقامت دائم کانادا چقدر می باشد؟

زمان لازم برای بررسی پرونده مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا در اولین  درخواست تقریبا 1 ماه و نیم طول می کشد. اما برای تمدید یا درخواست مجدد تا 6 ماه ممکن است باشد.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

 • عدم نیاز به مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی ( بدون پیش شرط زبانی)
 • عدم محدودیت در جابه جایی و سفر به سایر استان های کانادا دلیل داشتن اقامت دائم کانادا
 • عدم تعهد و نیاز به ایجاد شغل در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2018

مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی به چه سرمایه ای نیاز است؟

برای مهاجرت کانادا با کارآفرینی در استان های پرنس ادوارد، مانیتوبا، بریتیش کلمبیا سرمایه مورد نظر به صورت جدول زیر می باشد.

استان کانادا جهت کارآفرینیمیزان دارایی میزان سرمایه گذاری  
پرنس ادوارد600 هزار دلار200 هزار دلار
مانیتوبا350 هزار دلار150 هزار دلار
بریتیش کلمبیا800 هزار دلار400 هزار دلار

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

این روش مهاجرتی کانادا مخصوص کسانی است که دارای تخصص می باشند و با جمع آوری امتیاز برای استان های کانادا اقدام می کنند. برای مثال استان ساسکچوان ( saskatchewan )در روز 7 ژوئن برنامه ای برای پذیرش 400 مهاجر کانادایی متخصص باز کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت استان ساسکچوان مراجعه فرمایید.

پاسپورت کانادا

برای دریافت پاسپورت کانادا باید پیش نیازهایی زیر تامین گردد و وضعیت آن ها مشخص شود.

الف) وضعیت اقامت دائم Permanent Resident status
ب) مدت زمان اقامت در کانادا
ج) پرداخت مالیات درآمد
د) مهارت های زبانی
ه) اطلاعات راجع به کشور کانادا
و) عدم ممنوعیت و موارد مجرمانه

برای اطلاعات بیشتر سایت دولت کانادا را در خصوص مهاجرت ملاحظه کنید.

سفر با پاسپورت کانادایی

سفر با پاسپورت کانادایی

اصطلاحات رایج در ارتباط با مهاجرت به کانادا

معنیمعادل انگلیسیمخففشماره
سیستم مهاجرتی اکسپرس انتریexpress entryEE1
سازمان مهاجرت و شهروندی کاناداcitizenship and immigration canadaCIC2
بررسی امنیتیbackground checkBGC3
برنامه منتخب استانیprovincial nominee programPNP4
نیروی فدرال ماهرfederal skilled workerFSW5
برنامه نیروی ماهر فدرالfederal skilled worker programFSWP6
طبقه دارای سابقه کار کاناداییCanadian experience classCEC7
دعوت به ثبت نام ویزاinvitation to applyITA8
رسید دریافت مدارکacknowledgement of receiptAOR9
درخواست پاسپورت (برای صدور ویزا)passport requestPPR10

سوالات متداول در خصوص کانادا و مهاجرت

مهاجرت اقتصادی کانادا چیست؟

مهاجرت اقتصادی به کانادا، به مجموعه روش های مهاجرتی کانادا گفته می شود که در آن مهاجران می خواهند که به اقتصاد کانادا به روش های مختلف کمک کنند. کمک های سرمایه گذاری سرمایه گذاران (ویزای سرمایه گذاری) ، کمک های فنی و کاری (ویزای کاری- ویزای تخصص) از جمله دسته بندی های مهاجرت اقتصادی کانادا هستند.

وضعیت اقتصادی کانادا چگونه است؟

کانادا با تولید ناخالص داخلی آسمی در حدود ۱/۷۹ تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت.[۵] کانادا یکی از کشورهای عضو گروه هشتو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است.

چگونه ویزای توریسی کانادا بگیرم؟

ویزای توریستی کانادا برای اقامت کوتاه مدت می باشد. که در صورت آماده بودن مدارک در زمان 60 روز بعد از انگشت نگاری و مصاحبه بدست می آید. برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید به افسر سفارت کانادا اثبات کنید که قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید.

دریافت ویزای توریستی را شرکت بهار گیت انجام نمی دهد. خدمات ما شامل دریافت ویزای سرمایه گذاری برای مهاجرت به کانادا می باشد.

UCI کانادا چیست؟

uci، مخفف unique client identifier می باشد، که به معنی شماره متقاضی (client ID) است. در مدارک رسمی که در پروسه مهاجرت به کانادا از سفارت دریافت می کنید این عدد درج شده است. فرمت این عدد به دو صورت زیر می باشد.

0000-0000 (چهار رقم، خط فاصله، چهار رقم)

00-0000-0000 (دو رقم، خط فاصله، چهار رقم، خط فاصله، چهار رقم)