دریافت پاسپورت قبرس بوسیله سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است، قبرس نیز همچین برنامه ای برای سرمایه گذاری دارد، به همین منظور دولت قبرس برنامه های متنوعی را برای جذب سرمایه گذاران ایجاد کرده است. یکی از این برنامه های جذاب، اعطای پاسپورت قبرس و شهروندی کامل به سرمایه گذارانی است که در بخش املاک و مستغلات 2 میلیون سرمایه گذاری می کنند. سرمایه گذاران اقامت دائم در قبرس و سفر و زندگی و کار به 28 کشور اتحادیه اروپا را بدست می آورند. مانند کسانی که اقامت اروپا را دریافت کنند
کشورهای مختلف با تفییر قوانین مهاجرتی و سرمایه گذاری همواره سعی می کنند سرمایه بیشتری را برای کشور جذب کنند. بدین منظور در سپتامبر سال 2016، دولت قبرس سرمایه لازم برای جذب سرمایه گذار خارجی را از 5/2 میلیون یورو به 2 میلیون یورو کاهش داد. همچنین  در تغییرات جدید، پدر و مادر متقاضی نیز با پرداخت 500 هزار یورو اضافه به همراه مالیات نیز شامل برنامه شدند.
تمامی افراد خارجی (غیر شهروند قبرسی) می توانند با شرکت در یکی از برنامه های زیر برای دریافت پاسپورت قبرسی اقدام کنند. لازم به ذکر است لازم نیست حتما به صورت شخصی اقدام کنند، بلکه آن ها می توانند در قالب یک شرکت یا شرکت هایی که در آن سهام دار هستند یا مدیر عامل و یک مقام بالا دارند نیز اقدام کنند.


روش های سرمایه گذاری برای دریافت پاسپورت

   1.سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات یا پروژه های زیر ساختی

این حالت سرمایه گذاری نیازمند سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی است، که می تواند در قالب خرید ملک و ساختمان یا شرکت در پروژه های ساخت و ساز باشد.

  2. خرید، راه اندازی یا مشارکت در کسب وکارها و شرکت های قبرسی

در این حالت نیز سرمایه گذار می تواند با سرمایه 2 میلیونی برای خرید پاسپورت قبرسی اقدام کند. با این تفاوت که  سرمایه لازم در این فعالیت در حوزه ثبت، خرید یا مشارکت در کسب و کار می باشد. لازم به ذکر است شرکتی که در آن می خواهید فعالیت کنید باید حداقل 5 شهروند قبرسی در آن استخدام کند و شرکتی بزرگ باشد.

 3.سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری یا سازمان های قبرسی دارای مجوز از کمیسیون اوراق بهادار و بورس

در این حالت سرمایه 2 میلیونی در صندوق های سرمایه گذاری سرمایه گذاری می شود. مواردی همچون خرید دارایی های مالی کسب و کار یا سازمان های قبرسی به صورت اوراق قرضه ، اوراق بهادار و همچنین اوراق بهادار بدهی شامل این برنامه می شود.

 4. سرمایه گذاری ترکیبی

در این حالت سرمایه گذار می تواند، در هر ترکیبی از موارد مطرح شده در بالا سرمایه گذاری کند. اما می بایست مجموع سرمایه گذاری انجام شده در این بخش ها، به همان میزان 2 میلیون یورو شود برای مثال خرید املاک و مستغلات، یا سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی ویژه قبرس تا میزان 500 هزار یورو نیز می تواند باشد.
پیش نیاز دیگری که باید توسط سرمایه گذار انجام شود، خرید ملک برای اقامت دائمی در قبرس می باشد. این که از چه طریقی سرمایه گذاری می کنید و برای خرید پاسپورت اقدام می کنید فرقی ندارد، در هر حال باید ملکی در قبرس خریداری کنید. ارزش این ملک خریداری شده باید حداقل 500 هزار یورو به همراه مالیات باشد.
تنها برای کسی که در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کند، سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی انجام شده شامل هزینه خرید ملک نیز می باشد.

پاسپورت دوم قبرسزمان لازم برای دریافت پاسپورت قبرس

در صورت آماده بودن مدارک و تهیه پیش نیازهای لازم، دریافت پاسپورت قبرس در زمان 3 ماهه امکان پذیر می باشد.

مزایای دریافت پاسپورت بوسیله سرمایه گذاری

  1. شهروندی اتحادیه اروپا
  2. حق کار- زندگی- تحصیل در 28 کشور اتحادیه اروپا
  3. انتقال یافتن شهروندی به فرزندان و نسل
  4. شهروندی کامل و پاسپورت به متقاضی و اعضای خانواده اش داده می شود.
  5. سفر بدون نیاز به ویزا به 158 کشور دنیا
  6. دریافت اقامت دائم و پاسپورت در زمان 90 روزه بدون پیش شرط اقامت و حضور فیزیکی
  7. سرمایه گذاری متنوع و انعطاف پذیر برای دریافت پاسپورت
  8. لازم به اهدای سرمایه نیست و با سرمایه گذاری می توان برای دریافت پاسپورت اقدام کرد
پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس

همان طور که بیان شد با دریافت پاسپورت دوم خود از قبرس می توانید به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و سایر کشورهای دنیا که توافق سیاسی با دولت قبرس دارند، بدون نیاز به ویزا سفر کنید. جهت اطلاعات بیشتر درباره برنامه های اقامتی و سرمایه گذاری کشورهای مختلف برای دریافت شهروندی و اقامت دائم آن ها با شرکت Bahar Gate LTD تماس بگیرید.