پاسپورت دومینیکا

قبل از اینکه در خصوص پاسپورت دومینیکا ( پاسپورت دومینیکن) صحبت کنیم، این که اصلا پاسپورت دومینیکا چیست؟ سرمایه لازم برای خرید پاسپورت دومینیکن چقدر است ؟ و چقدر طول میکشد؟ ابتدا  توضیح مختصری راجع به این کشور می دهیم. دومینیکا کشوری در آمریکای لاتین در حوزه دریای کارائیب است که زبان رسمی آن انگلیسی می باشد. نام این جزیره برگرفته از کلمه لاتین dominica به معنای یکشنبه است به دلیل آن که روزی که کریستف کلمب آن را کشف کرد، یکشبنه بود نام آن دومینیکا تعیین شد. بیشتر مردم این این کشور جزیره ای سیاه پوست هستند (حدود 80 درصد)- این جزیزه دارای طبیعتی بکر و زیبا است به گونه ای که دومین چشمه آب گرم دنیا در آن قرار دارد. پایتخت آن روسو و واحد پولی آن دلار کارائیب شرقی می باشد.

علاوه بر موقعیت جغرافیایی این کشور، در خصوص مواضع سیاسی آن هم می توان گفت که دومینیکا عضو سازمان ملل متحد و همچنین کشورهای متحد المنافع انگلستان می باشد. بنابر این با دریافت پاسپورت دوم دومینیکا ( پاسپورت دوم دومینیکن) میتوان به 120 کشور دنیا مانند کشورهای عضو شینگن و همچنین انگلستان و کانادا بدون نیاز به ویزا و تنها با پاسپورت دومینیکا سفر کرد.

پاسپورت دومینیکا

دومینیکا

روش های اخذ پاسپورت دومینیکا

به طور کلی برای دریافت پاسپورت دومینیکن دو روش وجود دارد، که در هر دو روش طبق قوانین دومینیکا سرمایه گذار در ازای سرمایه گذاری می تواند پاسپورت دومینیکا را بخرد. برای خرید پاسپورت دوم دومینکا،3 الی 4 ماه زمان نیاز است، که روش های خرید پاسپورت آن به صورت زیر می باشد.

الف) کمک بلاعوض به دومینیکا- کمک بدون بازگشت به صندوق های دولتی دومینیکا

مقدار هزینه لازم برای خرید پاسپورت در این حالت، برای یک فرد مجرد برابر با 100 هزار دلار می باشد. همچنین برای متقاضی و همسر برابر با 175 هزار دلار می باشد. در صورت داشتن فرزند نیز تا دوفرزند همراه زیر 18 سال (یک خانواده 4 نفره)  این هزینه 200 هزار دلار می شود. برای فرزندان بالای 18 سال نیز مقدار سرمایه لازم برای هر فرزند 20 هزار دلار اضافه می گردد.

اگر هم همراه دارید، به ازای هر نفر، سرمایه لازم برای خرید پاسپورت به مقدار 50 هزار دلار افزایش می یابد.

ب) سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات

در این حالت سرمایه لازم برای خرید پاسپورت، برابر با 200 هزار دلار می باشد که در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری می شود. این مقدار سرمایه که برابر با هزینه لازم برای خرید پاسپورت در حالت قبل برای یک خانواده 4 نفره است، باید به مدت 3 سال حفظ شود.

سرانجام بعد از 5 سال سرمایه گذاری انجام شده، منجر به دریافت پاسپورت دومینیکا می شود. بنابرداین شما می توایند بعد از 5 سال ملک خریداری شده را واگذار کنید و یا حتی به متقاضی دیگری که خواستار دریافت پاسپورت دومینیکا است، بفروشید.

پاسپورت دومینیکا

دومینیکا