اخذ پاسپورت بلژیک

دریافت پاسپورت دوم از کشور بلژیک برای سرمایه گذاران و کارآفرینان امکان پذیر می باشد. به شرط این که شهروند اروپا نباشید می توانید پاسپورت بلژیک را بعد از 5 سال دریافت کنید

روش های دریافت پاسپورت بلژیک

علاوه بر روش هایی که از طریق پیوند خانوادگی می توان برای دریافت پاسپورت بلژیک اقدام کرد. ( ازدواج – متولد شدن در بلژیک یا داشتن پدر ومادر بلژیکی). سرمایه گذاران می توانند برای دریافت پاسپورت این کشور از طریق سرمایه گذاری نیز اقدام کنند. که دریافت پاسپورت برای همسر و فرزندان نیز به راحتی بدست خواهد آمد. دارندگان پاسپورت غیر اروپایی که برای دریافت پاسپورت اقدام می کنند بعد از مدت زمان تقریبا طولانی می توانند اقامت اروپا را به صورت دائم دریافت کنند. از آن جایی که تمامی پرونده ها، تک به تک توسط دولت بلژیک بررسی می گردد لذا در تکمیل مدارک باید دقت کافی به عمل آید. در حالت کلی تمدید پاسپورت و اقامت در سه سال اول سالانه انجام می شود که در نهایت اقامت دائم بدست می آید.

زمان دریافت پاسپورت بلژیکی

با توجه به درخواست شما برای اقامت بلژیک و پرونده شما، اقامت دائم بعد از 5 سال اقامت قانونی در بلژیک بدست می آید. همچنین در صورتی که تمامی ضوابط و قوانین را رعایت کرده باشید، بعد از 10 سال نیز حقوق مشابه یک شهروند بلژیکی بدست خواهید آورد. که در این مرحله مدارک خاصی مورد نیاز نمی باشد و در کل آسان تر می باشد. با توجه به این که کشور بلژیک عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن می باشد، با ویزای شینگن می توانید به مناطق عضو شینگن و همچنین کشور سوییس بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

اعتبار پاسپورت بلژیکی

از آن جاییکه بلژیک عضو منطقه شینگن می باشد، دارندگان پاسپورت بلژیکی می توانند به تعداد کشورهای زیادی در دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند. کشورهای عضو شینگن، سوییس و آمریکا از این دسته هستند. طبق اعتبار بندی پاسپورت ها کشور بلژیک یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا می باشد.

بلژیک یک مکان تجاری دنیا

با این که بلژیک کشور کوچکی می باشد؛ اما جز یکی از ده منطقه برتر اقتصادی در دنیا می باشد. بلژیک کشوری با سیستمی مناسب و باز برای سرمایه گذاری خارجی می باشد. کشوری ثروتمند با زیر ساخت های قوی و سیستم اقتصادی پایدار در دنیا به حساب می آید.

مزایای سرمایه گذاری در بلژیک

• سیستم مالیاتی خوب و سرمایه گذار پذیر

• معافیت های مالیاتی برای شرکت ها

• پرداخت های بهره 100% از مالیات حساب می شود

• بدون مالیات برای سود سرمایه از سهام

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری– مراحل اخذ اقامت کانادا- اعتبار پاسپورت کانادایی

 

مالیات در بلژیک

طبق قوانین بلژیک در صورتی شما می بایست مالیات درآمد بین المللی را بپردازید که در بلژیک زندگی می کنید. البته بازهم معافیت های مالیاتی نیز وجود دارد برای مثال مالیات بر سود سرمایه سهام. علاوه بر این مزایای فراوان مالیات دیگر نیز دارد. برای مثال طبق توافقات مالیاتی بلژیک با بیش از 80 کشور دنیا پرداخت مالیات تنها یک بار صورت می گیرد.

مزایای سیستم مالیاتی برای ساکنان بلژیک

• بدون مالیات بر سود سرمایه

• بدون مالیات برای ارزش افزوده ثروت

• حداکثر مالیات بر سود سهام – 15 تا 25 درصد . متغیر باتوجه به نوع سهام

• بدون مالیات بر ارزش افزوده ملک وقتی که به مدت حداقل 5 سال مالک آن هستید.

• 0 تا 3 % مالیات بر هدیه

• بدون مالیات بر ارث

• توافقات گسترده با سایر کشورها برای جلوگیری از مالیات دوگانه

second-passport-belgium