آنتیگوا و باربودا Antigua & Barbuda کجاست

کشور آنتیگوآ و باربودا، کشوری در شرق جزایر دریای کاراییب در آمریکای مرکزی است. نام های آنتیگوا و باربودا برگرفته از نام دو جزیره می باشد. جزیره آنتیگوا و جزیره باربودا. جمعیت این کشور کمتر از 100 هزار نفر می باشد که حدود 80 % جمعیت آن را سیاه پوستان تشکیل می دهد. به دلیل این که این کشور جز مستعمرات کشور انگلستان بوده است زبان رسمی آن انگلیسی می باشد. در این مقاله قصد داریم روش های خرید پاسپورت دوم آنتیگوآ و باربودا را توضیح دهیم.

پاسپورت آنتیگوا و باربودا

اخذ پاسپورت آنتیگوا و باربودا

برنامه ی گرفتن اقامت بوسیله ی سرمایه گذاری ، مناسب شخصی است که در این کشور ، سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهد. در عوض ، با یک رویه ی سختگیرانه از جمله چکاپ کامل ، فرد متقاضی و خانواده اش ، اقامت این کشور را میگیرند. برای اینکه فردی بتواند اقامت این کشور را بگیرد ، باید بیش از 18 سال سن داشته باشد ، الزامات این برنامه را برآورده کند ویکی از سه گزینه ی زیر را انتخاب کند:

روش های دریافت پاسپورت آنتیگوا و باربودا

  • سرمایه گذاری حداقل 400 هزار دلاری در یک پروژه ساخت وساز تاییده شده ؛ چنین سرمایه گذاری هایی در پروژه های ساخت و ساز ، نمیتوانند طی یک دوره 5 ساله یا قبل از سرمایه گذاری انجام شده ، بطور قابل توجهی پیشرفت کنند.
  • برای گرفتن اقامت یک خانواده یک تا چهار نفره ، میتوان به صندوق توسعه ی ملی (NDF) کمک کرد و حداقل هزینه ی غیرقابل استرداد این صندوق ، 100 هزار دلار است.
  • در یک زمینه ی تجاری خوب ، به عنوان تنها سرمایه گذار ، حداقل 1.5 میلیون دلار سرمایه گذاری کنید ، یا در یک زمینه ی تجاری خوب ، بصورت اشتراکی ، حداقل هزینه ی 5 میلیون دلار را سرمایه گذاری کنید ، که افرادی که بصورت اشتراکی سرمایه گذاری میکنند ، حداقل باید دو نفر باشند و حداقل سرمایه ای که هر فرد میتواند سرمایه گذاری کند 400 هزار دلار است.

هزینه های اضافی خرید پاسپورت

هر کدام از گزینه های  بالا که انتخاب شود ، باید هزینه ای را به دولت پرداخت کرد ، که این هزینه برای فرد متقاضی ، همسر و فرزندان 18 تا 25 سال و والدین بالای 65 سال متقاضی ، هر نفر 50 هزار دلار و برای فرزندان زیر 18 سال ، هر نفر 25 هزار دلار است. با این حال ، دولت مدت زمان محدودی را مشخص کرده است که به شرط کمک به صندوق توسعه ی ملی ، 50 هزار دلار برای متقاضی اصلی و 50 هزار دلار برای همسر ، گرفته میشود و دو اعضای دیگر خانواده ، نیاز به پرداخت هزینه های دولتی ندارند.

همچنین هزینه های حسابرسی برای متقاضی اصلی و همسر وی ، هر کدام  7500 دلار ، برای فرزندان 12 تا 17 سال ، 2000 دلار و برای فرزندان 18 تا 25 سال و همچنین والدین بالای 65 سال ، هر نفر 4000 دلار است.

هر کدام از سه گزینه ی بالا را که انتخاب کنید ،باید  هزینه های دولتی و هزینه های حسابرسی را بپردازید.

 

صندوق توسعه ی ملی چیست

صندوق توسعه ی ملی ، یک سازمان غیر دولتی است که به منظور حمایت از شرکت ها ، نوسازی قابل توجهی را از طریق ارائه بلند مدت سرمایه ، مشارکت عمومی / خصوصی ، پروژه های دولتی خاص و سرمایه گذاری های خیریه در سازمان های غیر دولتی که خدماتی را در زمینه ی مراقبت های بهداشتی ، آموزشی ، مدیریت زیست محیطی ، پیشرفت جوانان و یا ارتقا ورزش و فرهنگ ، ارائه میدهند ، انجام داده است.

صندوق توسعه ی ملی ، طبق قوانین مالی و اداری ، اداره میشود ،به عبارت دیگر توسط یک مامور دولت ، اداره میشود. سرمایه این صندوق با سرمایه دولت ، ادغام نمیشود و سرمایه ی آن برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار میگیرد. برنامه ی گرفتن اقامت بوسیله ی سرمایه گذاری ، مشمول 6 گزارش ماهانه خواهد شد که منتشر خواهد  شد و ظرف مدت زمان کمتر از 30 روز ، به مجلس نمایندگان ارائه خواهد شد.

این برنامه به وابستگان متقاضی که بین 18 تا 25 سال سن دارند و از نظر مالی که به متقاضی وابسته اند یا  دانش آموزی تمام وقت در یک موسسه ی عالی آموزشی است ، اجازه میدهد که تحت تکلف متقاضی قرار بگیرند و بتواند حق اقامت دریافت کنند. این برنامه همچنین اجازه میدهد ، که والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ متقاضی یا همسرش که بالای 65 سال سن دارند و  با آنها زندگی میکنند یا از آنها مراقبت میکنند ، به عنوان وابستگان متقاضی ، بتوانند حق اقامت دریافت کنند.

نکات پایانی پاسپورت آنتیگوا و باربودا

متقاضی اصلی و وابستگانش در صورتی که شامل عفو آزاد نشوند و قبلا در کشور خود به جرمی محکوم شده باشند ، نمیتوانند حق اقامت بگیرند و حداکثر مجازارت برای آنها ، بیش از 6 ماه حبس است. مقررات بیشتر در این زمینه ، نشان دهنده ی این است که اگر فردی بدون اخذ ویزا به کشوری دیگر سفر کند و در حالی که در آنتیگوا و باربودا ، برای او توافقنامه ی سفر بدون ویزا، صادر شود ، باز هم نمیتواند از این برنامه ، استفاده کند. فردی که به عنوان خطر بالقوه برای امنیت ملی ، اعتباری نداشته باشد و تحت تحقیقات کیفری قرار گرفته باشد ، هم نمیتواند اقامت در این کشور را بگیرد.