پاسپورت دوم چیست؟

پاسپورت دوم چیست و چگونه بدست می آید؟!اگر شما تصمیم گرفتید که اقامت دائم اروپا را داشته باشید، یا در حال برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا برای زندگی و کار هستید و یا این که می خواهید مهاجرت به آمریکا کنید، خرید پاسپورت دوم یک راه حل برای آن می باشد. البته بسیار مهم است که بدانید هر کدام از کشورهای مقصد شما برای این کار چه ویژگی ها  دارند و چه مزایایی به شما ارائه می دهند. معمولا به این صورت است که شما ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم و پاسپورت دوم خود را دریافت می کنید. دریافت پاسپورت به معنای برخورداری از حقوق و تابعیت آن کشور می باشد. بنابراین آگاهی از مراحل و اعتبار آن بسیار با اهمیت می باشد.

روش های دریافت پاسپورت دوم

پاسپورت دوم را می توان به سه روش اصلی دریافت کرد.

الف) انتقال تابعیت از پدر و مادر یا اجداد

ب) ازدواج

ج) سرمایه گذاری و خرید پاسپورت

البته ذکر این نکته این ضروری است که به دلیل داشتن قوانین مهاجرتی و تابعیتی کشورهای مختلف بهتر است قبل از انجام این کار حتما در این خصوص تحقیق کنید.

اعتبار پاسپورت دوم کشورهای مختلف

در این صفحه تمامی اطلاعات لازمی را که شما در خصوص پاسپورت دوم نیاز دارید، آورده شده است، تا انتخابی آگاهانه تر داشته باشید.

در جدول روبه رو طبق رده بندی اعتبار پاسپورت های دنیا برای سال 2017 می باشد. همان طور که در جدول زیر مشاهده می کنید، امتیاز پاسپورت ایتالیا برابر با 156 می باشد، یعنی این که اگر شما اقامت ایتالیا را داشته باشید و پاسپورت دوم شما ایتالیایی باشد، شما می توانید به 123 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید و ویزای 33 کشور دیگر را در خود کشور مقصد دریافت کنید.علاوه بر آن شاخص توسعه انسانی آن ها ( شاخص ارائه شده توسط ملل متحد از 1) نیز ارائه گردیده است.

در هر مورد برای اطلاع بیشتر از سایر قوانین مهاجرتی و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با وکلای مهاجرت شرکت Bahar Gate LTD تماس بگیرید.

پاسپورت دوم ارزان

ارزان ترین پاسپورت دوم متعلق به چه کشوری است؟ پاسخ به این سوال به تنهایی نمی تواند تعیین کننده کشور مقصد شما برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم آن و گرفتن پاسپورت شود. چون مسائل سیاسی آن کشور، شرایط زندگی و پذیرش دو تابعیتی نیز باید در نظر گرفته شود.

 تابعیت گواتمالایی بین تجار اروپایی و آمریکایی بسیار محبوب است و دارندگان این پاسپورت می‌توانند از دسترسی وسیع به سیستم بانکداری خوب و سیستم مالیاتی این کشور و همه چیزهایی که با همسایه آمریکای مرکزی این کشور، یعنی پاناما همتراز است، بهره‌مند شوند

جالب است بدانید تابعیت کشور گواتمالا تنها با 60 هزار دلار و فقط در 45 روز بدست می آید. اما آیا کشور مناسبی برای مهاجرت می باشد؟!

یکی از کشورهایی که در لیست کشورهای ارزان برای خرید پاسپورت دوم قرار گرفته است ، دومینیکا می باشد. تنها با 100 هزار دلار می توان پاسپورت دومینیکا را خرید. برای دریافت پاسپورت دومینیکا، دوشهروندی مشکلی ندارد. این کشور مستعمره انگلستان بوده و به همین دلیل در حاضر جز کشورهای متحد المنافع با انگلستان می باشد، این بدین معناست که می تواند با پاسپورت آن به انگلستان بدون نیاز به ویزا سفر کرد.

پاسپورت گواتمالا

گواتمالا

مقایسه امتیاز پاسپورت های مختلف

پاسپورت دوم

کایزربرگ ( سوئیس)


شاخص توسعه انسانیویزا در مقصدسفربدون نیاز به ویزاامتیاز پاسپورتکشور
0.91635123158آلمان1
0.91235123158سنگاپور2
0.90735122157سوئد3
0.89836121157کره جنوبی4
0.92336120156دانمارک5
0.88336120156فنلاند6
0.87337119156ایتالیا7
0.88838118156فرانسه8
0.87634118156اسپانیا9
0.94431115156نروژ10
0.89141117156ژاپن11
0.90741117156انگلستان12
0.91541116156آمریکا13
0.89233122155لوکزامبورگ14
0.93034122155سوییس15
0.92234122155هلند16
0.89034122155بلژیک17
0.85534122155اتریش18
0.83035121155پرتغال19
0.77937118154مالزی20
0.91639116154ایرلند21
0.91342113154کانادا22

جهت اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمایید

منبع : https://www.passportindex.org/byRank.php/

مزایای خرید پاسپورت دوم

داشتن پاسپورت دوم علاوه بر این که باعث می شود از مزیت های آن بهره بگیرد، بلکه به فرزندان و نسل شما هم انتقال می یابد. در ادامه 8 مزیت عمده و اساسی خرید پاسپورت دوم توضیح داده شده است.

   1. سفر همیشگی بدون محدودیت

فرض کنید کشوری که در آن هستید، دچار بحران اقتصادی یا طبیعی شود، در این وضعیت شما می توانید بدون محدودیت آزادانه به کشور دیگر مهاجرت کنید.

   2.حمایت از سفر و کنترل فرد

پاسپورت شما متعلق به دولتی است که از آن اقامت گرفتید، بنابراین همان طوری که آن ها به شما پاسپورت را تحویل داده اند می توانند از شما بگیرند.

اگر شما یک پاسپورت داشته باشید، این بدین معناست که یک کشور کنترل کامل روی سفرهای شما دارد و بنابراین دولت تعیین کننده محل زندگی شما خواهد بود. تصور کنید که شما پاسپورت ایتالیا و اقامت اروپا را دارید، در این صورت می توانید در صورت هرگونه مشکلی به اروپا سفر کنید.

     3. فاصله گیری از مواضع سیاسی کشور مورد نظر

داشتن یک ملیت خاص، نشان دهنده داشتن مواضع سیاسی خاص می باشد، بنابر این ممکن است با کشورهایی که سیاست آن ها مخالف با سیاست های کشور شماست، مشکلاتی ایجاد شود. برای مثال شهروندان آمریکا به دلیل سیاست های دولت این کشور، در دنیا مخالفان زیادی دارند اما اگر آن ها اقامت کشوری دیگر را نیز داشته باشند، می توانند از این دشمنی ها و مخالفت ها در امان باشند.

 

پاسپورت دوم

فروشگاه خالی ونزوئلا

4. فواید مالیاتی

می توانید با سفر کردن به کشوری که مالیات کمتری دارد، از بارمالیاتی آزاد شوید. به طور مثال شهروندان آمریکایی که پاسپورت دوم دارند، می توانند حداقل 100 هزار یورو درآمد را که در خارج از امریکا بدست آورند، بدون پرداخت مالیات داشته باشند.

    5. گزینه های بیشتر بین المللی

اگر شما شهروند آمریکا باشید، مطمئنا به این نتیجه دست یافتید که بسیاری از حالت های انتخابی شما در سطح بین الملل به دلیل ملیت آمریکایی شما امکان پذیر نمی باشد.

به موجب قانونی تحت عنوان FATCA (تصویب شده در سال 2010 در آمریکا) که مربوط به قانون حسابرسی حساب های آمریکایی در خارج آمریکا می باشد، حساب های شما تحت بررسی می باشد.

در نتیجه خیلی از موسسات و شهروندان آمریکایی و حتی افرادی که مهاجرت به آمریکا کردند، نمی خواهند با حساب خود به عنوان یک شهروند آمریکا تجارت انجام دهند. در چنین حالتی وجود پاسپورت دوم راه حل این قضیه است.

 

اخذ پاسپورت ذوم

آلمان

     6.سفرهای بیشتر بدون نیاز به ویزا

شهروندان آمریکایی انتخاب های زیادی برای سفر به نقاط مختلف دنیا دارند، اما بازهم محدودیت هایی وجود دارد.برای مثال برای سفر به روسیه، چین، برزیل باید درخواست ویزا دهند که ملزم هزینه و زمان است. دریافت پاسپورت ایتالیایی، به شما اجازه اقامت و سفر در اتحادیه اروپا را می دهد، به گونه ای که می توان گفت شما اقامت اروپا را با پاسپورت دوم خود بدست آوردید. به همین ترتیب، دریافت پاسپورت شیلی مجوز دریافت سفر به تمام کشورهای آمریکایی جنوبی و حتی روسیه را می دهد. لذا پاسپورت دوم به معنای داشتن گزینه های بیشتر برای سفری راحت است

     7.انصراف از شهروندی

داشتن پاسپورت دوم یعنی این که شما دو شهروندی در اختیار دارید و هر وقت که خواستید می توانید  به هر دلیلی یکی از آن ها را لغو کنید. گرچه در همین لحظه که به این موضوع فکر میکنید، شاید به نظر شما کار منطقی نباشد اما به هر دلیلی اگر خواستید این کار را انجام دهید، این حق را دارید

     8.فواید دیگر

ممکن است ویژگی ها و امتیازاتی که کشوردوم به شما ارائه می دهد، برای شما بسیار بااهمیت باشد. برای مثال دولت روسیه و برزیل شهروندان خود را که مرتکب جرمی در سراسر دنیا شدند و در آن شراکت داشتند، را به کشور مورد نظر تحویل نمی دهد.

علاوه بر این فرزندخوانده های شما نیز پاسپورت دوم را دریافت خواهند کرد، که این یکی از بهترین چیزهایی است که می توان ذکر کرد.

برخی آمارها در خصوص اخذ پاسپورت دوم

طبق بررسی های انجام شده توسط CS Global Partners  در سال 2017، 87% مردم دوست دارند که پاسپورت دوم داشته باشند که برنامه  بیش از 34% آن ها سرمایه گذاری در شهروندی دوم است.  جالب توجه این جاست که 68/80 % آن ها تمایل به سرمایه گذاری یا واگذاری 5% درآمد سالانه خود برای شهروندی دوم می باشند- چیزی بیشتر از هزینه اجاره ماهانه یک خانه!

با بررسی برنامه های اقامت اروپا، اقامت انگلستان و برنامه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت به آمریکا و… متوجه می شویم از این بین، 20% آن ها به سرمایه گذاران در ازای بخش تجارت، املاک و مستغلات و اوراق قرضه دولتی خانه جدید در آن کشور می دهند. بعضی از این کشورها با ارائه برنامه های سرمایه گذاری به متقاضیان فرصت خرید پاسپورت دوم را برای آن ها فراهم می کنند که از میزان 200 هزار دلار شروع می شود.

طبق صحبت های Nuri Katz، متخصص برنامه های سرمایه گذاری کسب اقامت دریافت پاسپورت دوم و حتی سوم برای افراد پولدار دوجنبه می تواند داشته باشد. یکی از نظر اینکه امکان سفر بیشتری برای آن ها فراهم می کند- دوم این که مانند خرید یک خودرو لوکس می تواند باعث جلب نظر مردم شود. علاوه بر این ها دریافت پاسپورت دوم فواید مالیاتی زیادی دارد. از این حیث می توان با توجه به میزان مالیات پایین تر کشور دوم سرمایه را مدیریت کرد.

چرا پاسپورت دوم؟

در بین مردم ملل مختلف، بیش از 100 هزار نفر ازمردم چین با سرمایه گذاری 25 میلیارد دلاری در دهه گذشته بیشترین سرمایه گذاری را برای دریافت اقامت و پاسپورت دوم انجام داده اند.

با این حال بین برنامه های اقامتی(Residency program)  و اقامت بوسیله سرمایه گذاری (CIPs) تفاوت وجود دارد. با سرمایه گذاری می توان اقامت دائم یک کشور را بدست آورد و منجر به دریافت پاسپورت دوم می شود و همچنین قابل انتقال به نسل های بعدی است. اما در مقابل ویزای اقامتی با تغییر قانون ممکن است تغییر کند، اما در هر حال راه کم هزینه تری برای زندگی در کشوری دیگر می باشد.

( به دلیل تغییرات در قوانین ویزا کشورهای مختلف بهتر است برای اطلاع از آخرین اخبار در خصوص ویزای شینگن و پاسپورت و قوانین مهاجرتی با وکلای مهاجرت شرکت Bahar Gate LTD تماس بگیرید)

پاسپورت ترکیه

ترکیه

پاسپورت دوم

پاسپورت دوم

بهترین پاسپورت دنیا

جواب این سوال بستگی به شرایط و اهداف شما از گرفتن پاسپورت می باشد. تعداد سفرهای بدون نیاز به ویزا- هزینه و زمان کوتاه دریافت پاسپورت و به طور کلی پیش نیازهای لازم برای دریافت پاسپورت دارد. باید به دقت بررسی کرد که با صرف هزینه چه مزایایی دارد.

زبان رسمی انگلیسی – هزینه پایین – معافیت مالیاتی برای شهروندان – اعتبار 10 ساله پاسپورت- سفر به 1190 کشور دنیا را می توان با پاسپورت دومینیکا بدست آورد.

به همین دلیل توصیه می شود قبل از تصمیم گیری درباره مزایا و ویژگی های پاسپورت کشور مقصد به خوبی تحقیق کنید.

second passport

اقامت اروپا

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی دریافت اقامت اروپا از طریق تمکن مالی یکی از روش های سریع برای گرفتن اقامت می باشد. در کل اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی یعنی این که متقاضی بدون نیاز به کار کردن در کشور مقصد می تواند زندگی خود را اداره کند. برا…
اقامت اروپا

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

همان طوری که در صفحه ” اقامت ایتالیا” در سایت توضیح داده شده است، می توان با ثبت شرکت در ایتالیا، اقامت اروپا را بدست آورد. با توجه به نوع شرکت، زمان و هزینه لازم برای اخذ اقامت اروپا (ایتالیا) متفاوت می باشد. اما یکی از ساده ترین انواع شرکت…
اقامت اروپا

سوالات متداول درباره ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟ تاریخ ایجاد ویزای شینگن به 60 سال قبل برمی گردد، که از آن زمان تا حالا بعضی کشورها به جمع این توافق نامه رسیدند. در حال حاضر 26 کشور عضو منطقه شینگن هستند. این بدین معنی است که با دریافت ویزای شینگن از یکی از این کشورها می تو…
اقامت اروپا

اقامت اروپا با خرید ملک

اقامت اروپا  از طریق خرید ملک در کشورهایی اروپایی یکی دیگر از خدمات قابل ارائه توسط شرکت Bahar Gate LTD برای دریافت اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا می باشد.می توان شهروندی و اقامت دائم اروپا را با خرید ملک از کشورهای لتونی، اسپانیا، پرتغال، ی…
نحوه گرفتن پاسپورت
,

سوالات متداول در خصوص پاسپورت

درخواست برای پاسپورت چگونه می توانم برای پاسپورت اقدام کنم؟ هر کشور قوانین خاص خود را برای دریافت پاسپورت دارد. اگر می خواهید اقامت اروپا را با دریافت پاسپورت کشورهای اروپایی بدست آورید، باید با مراجعه به سایت سفارت از آخرین تغییرات برنام…

ویزای شینگن اروپا

از حدودا 30 سال پیش تا به الان مردم کشورهای اتحادیه اروپا می توانند بدون نیاز به دریافت ویزای کشور عضو عهدنامه شینگن به آن جا سفر کنند. به عبارت ساده تر ویزای شینگن در حکم ویزای اروپا است. با اخذ ویزای شینگن از کشور مقصد در اروپا، ابتدا می …
راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت

اقامت اروپا با سرمایه گذاری

اقامت اروپا با سرمایه گذاری روشی مطمئن و سریع برای دریافت اقامت هر کشوری می باشد. به دلیل این که کشورهای مختلف برای پذیرش مهاجران و ارائه اقامت دائم، پرونده هایی را در اولویت قرار میدهند که بیشترین منفعت را برای آن ها داشته باشد. بنابراین اقامت ارو…
پاسپورت آلمان

اخذ اقامت آلمان

در این مقاله قصد داریم در خصوص روش دریافت اقامت آلمان توضیح دهیم. همان گونه که میدانید کشور آلمان صنعتی ترین کشوراروپایی و یکی از امن ترین نقاط دنیا به حساب می آید. این کشور عضو اتحادیه اروپا، کشورهای گروه 8 و گروه 5 و عضو سازمان ملل متحد می…
بلو کارت اروپا

بلوکارت اروپا

بلو کارت اروپا (کارت آبی اروپا) چیست؟ بلو کارت اروپا نیز به متقاضیان کشورهای جهان سوم این فرصت را می دهد که در اروپا زندگی و کار کنند.در واقع به مشابه گرین کارت آمریکا (کارت سبز آمریکا) که به مهاجران به آمریکا فرصت زندگی و کار در این کشور را …