نحوه مهاجرت به آمریکا

در این بخش روش های مهاجرت به آمریکا بررسی می شود و با توجه به این که شرکت بهارگیت در زمینه سرمایه گذاری فعالیت می کند، به صورت کامل تر به آن پرداخته می شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

بی شک آمریکا کشوری قوی در دنیا به حساب می آید و سرمایه گذاری در آن نیز فواید بی شماری دارد. همچنین می توان با تامین پیش نیازهای لازم و تامین زمان لازم 5 سال بعد از مهاجرت به آمریکا برای اقامت دائم آن اقدام کرد.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا ،ویزای EB5 نام دارد، که از سال 1990 در قانون این کشور تصویت شده است. این ویزا روشی برای دریافت گرین کارت آمریکا برای افراد خارجی به حساب می آید. گرین کارت (کارت سبز) کارتی است سبز رنگ که مجوز اقامت دائم آمریکا می باشد. دارندگان این کارت حق زندگی، کار یا تحصیل به صورت دائم در آمریکا را خواهند داشت. از آنجایی که اقامت بعضی کشورها منجر به لغو اقامت کشور اولیه می شود، اقامت آمریکا مشکلی در این خصوص ایجاد نخواهد کرد.  

اگر شما بالای 18 سال باشید، می توانید در انتخابات محلی و ایالتی که نیاز به تابعیت آمریکایی ندارد، شرکت کنید. تنها تفاوت شما با آن ها در حق رای شما در انتخابات فدرال و دولت آمریکا است. به بیان ساده تر تنها نمی توانید در انتخابات رئیس جمهور آمریکا شرکت کنید. پس با مهاجرت به آمریکا و دریافت گرین کارت از تمام مزایای این کشور بهره مند خواهید شد. در ادامه ویژگی های برنامه سرمایه گذاری آمریکا (EB5)، پیش نیازهای لازم و روش های سرمایه گذاری در آمریکا توضیح داده خواهد شد.

Immigration to America

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

می توان با استفاده از کار نیز برای مهاجرت به آمریکا اقدام کرد، که به عنوان ویزای EB3 آمریکا مشهور است. که در حاضر برای ایرانیان این گزینه امکان پذیر نمی باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه ویزای کاری مهاجرت به آمریکا مراجعه فرمایید.

مهاجرت به آمریکا با سرمایه گذاری ( ویزای EB5)

برای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری EB5  متقاضی باید مبلغ 1 میلیون دلار را در آمریکا سرمایه گذاری کند. البته در حالتی که سرمایه گذاری در مناطق خاص تعیین شده توسط دولت آمریکا باشد (مناطق حاشیه ای- روستایی )، این میزان به 500 هزار دلار کاهش می یابد. اما در هر صورت باید سرمایه گذاری منجر به ایجاد 10 شغل تمام وقت برای ساکنان آمریکا به مدت 2 سال شود. نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد در خصوص تعداد سرمایه گذاران در سال می باشد. طبق سیاست های کشور آمریکا هر ساله 10 هزار متقاضی برای این برنامه می توانند شرکت کنند که 5 هزار تای آن ها برای سرمایه گذاری در مناطق روستایی می باشند.

موفقیت در ویزای سرمایه گذاری آمریکا بستگی به برنامه و شرایط و نوع سرمایه گذاری متقاضی می باشد و نرخ ثابتی ندارد. اما با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده در حال حاضر می توان گفت که بیشتر این سرمایه گذاری ها در بخش مسکن در آمریکا بوده است.

ذکر این نکته ضروری است که ارائه مدرک برای اثبات دارایی سرمایه به صورت قانونی و سرمایه گذاری ریسک پذیر و عدم سوابق کیفری و سوپیشینه جز شرایط اولیه سرمایه گذاری در آمریکا می باشد.

ویژگی های ویزای EB5 

 سرمایه گذاری به میزان 1 میلیون دلار یا 500 هزار دلار

سرمایه گذاری باید ریسک پذیر و بدون هیچ ضمانتی در برگشت پول باشد

اشتغال برای 10 نفر

دریافت شهروندی کامل برای خانواده (همسر، فرزندان مجرد زیر 21 سال)

گرین کارت آمریکا (کارت سبز آمریکا)- اقامت دائم

امکان زندگی و کار در هرجایی از آمریکا

دریافت شهروندی آمریکایی بعد از 5 سال

اقامت لازم 6 ماهه سال برای متقاضی اصلی

آینده ویزای EB5 آمریکا

در حال حاضر این برنامه به مدت 4 ماه دیگر توسط کنگره آمریکا  تا 30 سپتامبر 2017 تمدید شده است. نظریات متفاوتی در خصوص تغییرات این برنامه وجود دارد. مثلا افزایش سرمایه گذاری که به میزان 800 هزار دلار و 3/1 میلیون دلار می باشند.

در هر صورت اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، بهتر است قبل از تصمیم گیری از روند آخرین تغییرات برنامه های سرمایه گذاری اطلاع داشته باشید.

برای مشاوره در خصوص برنامه های اقامت و سرمایه گذاری در کشورهای مختلف دنیا (اقامت اروپا، اقامت انگلستان، مهاجرت به آمریکا، مهاجرت به کانادا) می توانید با ما در ارتباط باشید، مشاوران ما آماده پاسخگوی به شما با اخرین تغییرات برنامه های اقامتی می باشند.

سوالات متداول در خصوص مهاجرت به آمریکا

1- چگونه می توانم از طریق درخواست کار به آمریکا مهاجرت کنم؟

با توجه به سیاست خارجه کشور آمریکا، مهاجرت به آمریکا از طریق کار -ویزای EB3 – در هر حاضر امکان پذیر نمی باشد. در هر صورت برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید صفحه ویزای کاری آمریکا را ببینید.

2- ویزای EB1 آمریکا چیست؟

ویزای EB1 ویزایی است که مخصوص ورزشکاران بین المللی که در سطح المپیک دارای مقام هستند.

Immigration-to-America-2018