اقامت اروپا

ویزای شینگن چیست؟

تاریخ ایجاد ویزای شینگن به 60 سال قبل برمی گردد، که از آن زمان تا حالا بعضی کشورها به جمع این توافق نامه رسیدند. در حال حاضر 26 کشور عضو منطقه شینگن هستند. این بدین معنی است که با دریافت ویزای شینگن از یکی از این کشورها می توان به تمام این 26 کشور سفر کرد.

با ویزای شینگن به چه کشورهایی می توان سفر کرد؟

طبق پیمان شینگن با دریافت ویزا از یکی از از کشورهای عضو شینگن می توان به تمامی آن ها- (26 کشور) در اروپا سفر کرد. تقریبا کشورهای اتحادیه اروپا در شینگن هم هستند، به غیر از ایرلند (انگلستان هم به تازگی از اتحادیه اروپا خارج شد و عضو شینگن هم نیست). اما در عوض سوئیس، نروژ و ایسلند با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما جز کشورهای شینگن می باشند.

اخذ اقامت اروپا و دریافت ویزای شینگن چه مزایایی دارد؟

مقاله کاملی در سایت بهارگیت در خصوص مزایای اقامت اروپا آورده شده است- با این حال به صورت اگر بخواهیم مزایای اخذ افامت اروپا را بیان کنیم، می توان به حقوق شهروندی، بیمه خدمات درمانی، خدمات بانکی و بین المللی و خدمات تحصیلی نام برد. علاوه بر آن با دریافت پاسپورت از کشورهای اروپایی یا آمریکا می توان به کشورهای زیادی بدون نیاز به ویزا و تنها با پاسپورت سفر کرد. لیست کامل این کشورها و اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف در صفحه پاسپورت دوم در سایت توضیح داده شده است

حداکثر زمان اقامت در منطقه شینگن چند روز می باشد؟

پاسخ این سوال بستگی به نوع ویزای شینگن شما دارد. علاوه بر این سابقه سفر گذشته شما در ماه های احیر نیز تاثیر گذار است. اما به صورت کلی می توان گفت که حداکثر زمان 90 روزه در بازه 6 ماه در منطقه شینگن می باشد.

کی باید برای دریافت وقت سفارت اقدام کنم؟

در حالت عادی بهتر است 3 ماه قبل از سفر، برای تغیین وقت سفارت اقدام کنید. چون تنها در صورتی می توانید وقت سفارت فوری بگیرید، که دارای شرایط خاص پزشکی یا شرایط اورژانسی باشید. بنابراین بهتر است برای کاهش ریسک این کار و با توجه به نوبت های وقت سفارت، 3 ماه قبل برای تعیین وقت اقدام کنید.

از چه کشوری برای ویزای شینگن اقدام کنم؟

تقریبا می توان که مدارک لازم برای تمامی کشورهای حوزه شینگن یکی است، بنابراین زیاد تفاوتی نمی کند.

اما با توجه به دو حالت زیر:

 1. فامیل یا دوستانی در کشور خاص در اروپا دارید.
 2. کشوری که بیشترین مدت سفر خود را می خواهید در آن جا بگذرانید.

می تواند کشور مورد نظر شما تغییر کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن چیست؟

برای ویزای شینگن، علاوه بر مدارک شناسایی متداول و پاسپورت و پرکردن فرمهای مورد نظر، نیاز به مدارکی برای اثبات این که شما به کشور خودتان برمی گردید، هم دارید. به بیان ساده تر شما باید نشان دهید که قصد مهاجرت غیرقانونی ندارید و به خاطر شرایط و موقعیت هایی که در ایران دارید، می خواهید به کشور خود بازگردید.

علاوه بر این گردش مالی 3 ماه آخر حساب و پرینت موجودی حساب نیز می باشد. به این دلیل که نشان دهید که قادر به پرداخت هزینه های خود در اروپا هستید. البته اگر از سمت شخصی در اروپا دعوت نامه برای شما فرستاده شده، می تواند آن شخص با قبول پرداخت هزینه های احتمالی شما این قضیه حل شود.

2 پاسخ
 1. وحید
  وحید گفته:

  سلام
  منم بسیار خرسند و خوشحالم که با سایت شما اشنا شدم
  من دعوت نامه ی کنفرانسی از انگلستان دارم دانشجوی دکتری دانشگاه ازاد دررشته روانشناسیم مانده حساب در حد40 میلیون و گردش حدود5 میلیون سال 96 تعدادی کار پیمانی داشتم که مفاصا حسابی که بابتشون پرداختی داشتم فقط الان دستمه و البته از سال93 تا95 دوسال بیمه داشتم و هم انون تنها میتونم یه نامه دال بر روانشناس بودنم در کلنیک تهیه کنم حالا میشه سربرگ دارش با مهر انگلیسی شم کرد سند مالکیت ندارم با این احتساب آیا امکان ویزا گرفتن دارم یا خیر درصورتیکه لطف کنید بفرمایین با چنین شرایطی چه کشورهایی با دعوت نامه کنفرانسی بهتر ویزا میدن خوشحال خواهم شد

  • admin2
   admin2 گفته:

   سلام

   زمینه اصلی تخصص شرکت Bahar Gate LTD در خصوص اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری- ثبت شرکت و خرید ملک می باشد، که نیازمند سرمایه می باشد. در هر حال می توانید با دفتر تهران تماس بگیرید.

دیدگاه ها غیر فعال است.