سوالات متداول درباره ویزای شینگن

اقامت اروپا

ویزای شینگن چیست؟

تاریخ ایجاد ویزای شینگن به 60 سال قبل برمی گردد، که از آن زمان تا حالا بعضی کشورها به جمع این توافق نامه رسیدند. در حال حاضر 26 کشور عضو منطقه شینگن هستند. این بدین معنی است که با دریافت ویزای شینگن از یکی از این کشورها می توان به تمام این 26 کشور سفر کرد.

با ویزای شینگن به چه کشورهایی می توان سفر کرد؟

طبق پیمان شینگن با دریافت ویزا از یکی از از کشورهای عضو شینگن می توان به تمامی آن ها- (26 کشور) در اروپا سفر کرد. تقریبا کشورهای اتحادیه اروپا در شینگن هم هستند، به غیر از ایرلند (انگلستان هم به تازگی از اتحادیه اروپا خارج شد و عضو شینگن هم نیست). اما در عوض سوئیس، نروژ و ایسلند با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما جز کشورهای شینگن می باشند.

اخذ اقامت اروپا و دریافت ویزای شینگن چه مزایایی دارد؟

مقاله کاملی در سایت بهارگیت در خصوص مزایای اقامت اروپا آورده شده است- با این حال به صورت اگر بخواهیم مزایای اخذ افامت اروپا را بیان کنیم، می توان به حقوق شهروندی، بیمه خدمات درمانی، خدمات بانکی و بین المللی و خدمات تحصیلی نام برد. علاوه بر آن با دریافت پاسپورت از کشورهای اروپایی یا آمریکا می توان به کشورهای زیادی بدون نیاز به ویزا و تنها با پاسپورت سفر کرد. لیست کامل این کشورها و اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف در صفحه پاسپورت دوم در سایت توضیح داده شده است

حداکثر زمان اقامت در منطقه شینگن چند روز می باشد؟

پاسخ این سوال بستگی به نوع ویزای شینگن شما دارد. علاوه بر این سابقه سفر گذشته شما در ماه های احیر نیز تاثیر گذار است. اما به صورت کلی می توان گفت که حداکثر زمان 90 روزه در بازه 6 ماه در منطقه شینگن می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *