اقامت در هنگ کنگ

در سپتامبر 2003 ، اداره مهاجرت جمهوری خلق چین ، طرح کلی سرمایه گذاری مرکزی را معرفی کرد.قبل از این طرح ، افرادی که به دنبال اقامت در هنک کنگ بودند ، باید مجموعه ای از ویزاهای تجاری را براساس سرمایه گذاری که در هنک کنگ کرده اند ، را تکمیل میکردند.

 

طرح سرمایه گذاری داوطلبانه

طرح سرمایه گذاری داوطلبانه ، در 15 ژانویه 2015 به حالت تعلیق در آمد.این صفحه ، یکبار دیگر ، در مورد گزینه های جایگزین یا مراحل بعدی ، بروز رسانی خواهد شد.

 

ویزای سرمایه گذاری تجاری

معیارها

طور معمول ، ویزاهای سرمایه گذاری به افراد واجد شرایط داده میشود ، و روند دادن ویزا ، معمولا دو تا سه ماه طول میکشد.

1.بطور کلی ، آزمون پذیرش ، برای اقتصاد هنگ کنگ ، سودمند است.

این آزمون پذیرش ، به اداره ی مهاجرت ، نشان خواهد داد که فردی مناسب تجارت هست یا خیر ، که به واسطه ی کار تجاری این فرد ، کسب و کار مشاغل ، تولیدکنندگان و فروشندگان محلی ، رونق میگیرد ، بطورکلی ، صنعت بواسطه ی همین سرمایه گذاری ها ، پیشرفت میکند و با استفاده از روش های مناسب ، به سوددهی میرسد و فعالیت های تجاری ، در نتیجه ی وجود یک نهاد تجاری خوب ، به نتیجه میرسند. این سرمایه گذاری ، میتواند به شکل یک شرکت کوچک در هنگ کنگ یا ثبت یه شرکت خارجی تحت نظر شرکت های هنگ کنگی باشد. اینکه فردی تنها مالک یا شریک این شرکت ها باشد ، قابل قبول نیست.

اقامت اروپا هنگ کنگ

 1. مدارک ویزای سرمایه گذاری

 • فرم درخواست ID(E) 936 ، که به طور کامل تکمیل شده است و متقاضی آن را امضا کرده باشد.
 • اگر فردی ، متقاضی را تضمین میکند ، باید یک کپی از کارت شناسایی هنک کنگی ضامن یا سند مسافرتی ضامن، موجود باشد.
 • اگر فردی که متقاضی را تضمین میکند ، شرکت داشته باشد ، باید یک کپی از سند رسمی شرکت ضامن ، موجود باشد.
 • یک کپی از سند رسمی شرکتی که فرد متقاضی میخواهد در آن سرمایه گذاری کند یا در حال سرمایه گذاری در آن است.برای اینکه فردی ثابت کند صاحب شرکتی است یا خیر ، باید یک کپی از فرم 1A را ارائه دهد ، برای اینکه فردی ثابت کند که صاحب یک شرکت کوچک است ، باید فرم 1B به همراه فرم های X(i) و X(ii)   را ارائه دهد و برای اینکه فردی نشان دهد که در شرکتی ، شریک است ، باید فرم 1C را ارائه دهد.
 • جزئیاتی از طرح تجاری پیشنهادی ( به همراه مدارک طرح) که فرد متقاضی تصمیم دارد آن را در هنگ کنگ اجرا کند .
 • جزئیاتی درباره ی سرمایه گذاری فرد متقاضی در هنگ کنگ ، میزان سرمایه ی پرداخت شده و منبع این سرمایه ، را باید ارائه دهد.
 • جزئیاتی در مورد خصوصیات شخصی سایر مدیران شرکت و محل تقریبی زندگی آنها ، باید ارائه شود.
 • ارائه ی دلیل در مورد اینکه چرا فرد متقاضی میخواهد در هنگ کنگ ، اقامت بگیرد ، الزامی است.
 • تعداد کارمندان محلی و خارجی شرکت
 • باید جزئیاتی در مورد مدرک تحصیلی و تجریبات فرد متقاضی ارائه شود ، به عنوان مثال ، این مدارک میتواند شامل کپی مدرک دیپلم ، گواهی نامه ها و تصدیق نامه ها باشد.
 • جزئیاتی در مورد اینکه طرح فرد متقاضی ، چقدر با صنعت و تجارت در ارتباط است.
 • در صورتی که فرد متقاضی ، قبلا در هنگ کنگ اقامت داشته است ، مدارک محل اقامت وی ، ارائه شود.

فهرستی که در بالا در مورد آن ، صحبت شد جامع نیست و اطلاعات و اسناد دیگری نیز ، در موارد خاص ، مورد نیاز است. این ویزای تجاری ، به ساکنان چین ، اتباع افغانستانی ، آلمانی ، کامبوج ، کوبا ، لائوس ، کره شمالی و ویتنام  داده نمیشود.

 

این ویزای تجاری ، در طی چندین سال ، یکی از راه های گرفتن اقامت در هنک کنگ بوده است. مطالعه ی الزامات ویزای تجاری ، به وضوح نشان میدهد که هدف این ویزا ، تشویق سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در فعالیت های تجاری داخل و خارج از هنگ کنگ است. گرفتن ویزای تجاری ، نسبتا ارزان و آسان است.

مهاجرت به اروپا هنکگ کنگ

ب. شرایط اقامت ، درخواست ها و هزینه ها

پس از صدور ویزای تجاری ، معمولا به مدت یک سال ، به فرد متقاضی و همسر و فرزندان زیر 18 سال او ، حق اقامت داده میشود ، و پس از صدور ویزا ، براساس اینکه چقدر فعالیت های تجاری فرد متقاضی ، موثر واقع شود و چقدر برای اقتصاد هنگ کنگ مفید باشد ، مدت اقامت ،دوسال تمدید میشود. برخی شرایط دیگر برای تمدید مدت اقامت ، عبارتند از : فرد متقاضی مرتکب هیچ جرمی نشود ، در تجارت  مشغول به کار باشد و به سرباری برای اقتصاد هنگ کنگ تبدیل نشود.

متقاضی باید فرم درخواست ID(E) 936 و t تکمیل کند و هزینه ی منع شده این فرم ها ، 135 دلار هنگ کنگ است.