اقامت در سوئیس

اخذ اقامت اروپا از طریق کشور سوئیس نیز امکان پذیر می باشد. روش های مختلفی برای اخذ اقامت سوئیس وجود دارد، که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

 • اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت سوئیس از طریق ازدواج
 • اقامت سوئیس از طریق خرید ملک
 • اقامت سوئیس از طریق تحصیل

 

باتوجه به توافقنامه ی آزاد سازی مهاجرت افراد ، که بین سوئیس و اتحادیه اروپا ، منعقد شده است ، وضع اقامت شهروندان اتحادیه ی اروپا و اتحادیه ی تجارت آزاد اروپا ، آسان شده است. الزامات کلیدی برای گرفتن اقامت در سوئیس این است که یا در سوئیس ، مشغول به کار باشد یا فرد متقاضی ، استقلال مالی داشته باشد.

افرادی که شهروند اتحادیه ی اروپا و اتحادیه ی تجارت آزاد اروپا نیستند ، میتوانند براساس شغل پردرآمدی که دارند ، به چند طریق اقامت در سوئیس را دریافت کنند : 1. فرد متقاضی بازنشسته باشد و روابط نزدیکی با سوئیس داشته باشد ، 2.افرادی که استقلال مالی داشته باشند و در سوئیس مشغول به کار نباشند ، 3.سالیانه ، مقدار مالیات قابل توجهی پرداخت کنند. برای شهروندان غیر اروپایی که قبلا اقامت منطقه ی شنگن را دریافت نکرده اند ، تابعیت سوئیسی باعث میشود که بتوانند بدون ویزا به منطقه ی شنگن وارد شوند.

سوئیس مشتاق این است که نه تنها شرکت های بزرگ ، بلکه شرکت های کوچک و متوسط و کارآفرینان خصوصی را نیز جذب کند. سوئیس در تجارت ، دوستانه رفتار میکند و برای هر نیاز و انتظاری ، راه حلی ارائه میدهد ، 26منطقه در سوئیس ، فرصت های زیادی را در اختیار شرکت ها قرار میدهد ، که هر کدام از این مناطق ، مزایای خاص خود را دارد.

سوئیس ، اغلب به عنوان یک کشور گران قیمت شناخته میشود وبرای افراد ثروتمند و شرکت های بزرگ ، مناسب است. با این حال ، هزینه تجارت و زندگی در سوئیس ، در مقایسه با کشورهای آلمان ، فرانسه ، هلند و ایالات متحده ، بسیار مناسب است.

سیستم مالیاتی سوئیس ، منطبق بر شهرت این کشور در زمینه های مالی و تجارت بین المللی است. در حالی که سوئیس ، محدودیت های کمی برای سرمایه گذاری خارجی در نظرگرفته است ، اما  برای جذب سرمایه گذاران ، امتیازات مالیاتی خوبی در نظر گرفته است. سوئیس ، همچنین دارای قراردادهای زیادی  برای جلوگیری از پرداخت مالیات دوبرابر  توسط شهروندان است.

اقامت اروپا سوئیس

چگونه میتوان اقامت سوئیس را گرفت

همان طور که در ابتدای مقاله توضیح داده شد، اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری- ثبت شرکت- ازدواج- تحصیلی امکان پذیر است که در این بخش آن ها را دقیق تر برررسی میکنیم

خرید املاک و مستغلات در سوئیس

سوئیس ، چندین دهه ، خرید املاک و مستغلات را توسط خارجی ها ، محدود کرده بود. در واقع ، خارجی هایی که میخواستند ، ملک مسکونی را در سوئیس بخرند ، باید مجوز دریافت میکردند ، در غیر اینصورت خرید ملک توسط آنها ، نامعتبر بود ، ولی در عین حال ، گرفتن چنین مجوزی ، بسیار دشوار بود. این محدودیت ها به این معنا بود ، که برنامه ریزی هایی که برای خرید ملک و گرفتن مالیات  ،برای خارجیان در نظر گرفته شده بود ، برای خارجی ها بسیار محدودیت ایجاد میکرد.

برای خارجیانی که اجازه ی اقامت در سوئیس را دارند ، این امکان وجود دارد ، که برای مصارف شخصی خود ، ملک بخرند. همچنین خرید و نگهداری املاک و مستغلات ، توسط خارجی های دیگر در سوئیس ، محدود نمیشود.

خرید املاک مسکونی در سوئیس ، برای خارجی ها ، هیچ محدودیتی ندارد.

خارجی هایی که میخواهند ملکی در سوئیس بخرند ، باید قبل از خرید خود ، مجوز دریافت کنند. یک خارجی ، مجاز به این است که بخواهد خانه ای در محلی مشخص شده ، برای تعطیلات خود بخرد . هر مجوزی که بخاطر خانه های تعطیلاتی و واحد های مسکونی هتل صادر میشود ، باید  قسمتی از هزینه ای که دولت به هر کانتون (تقسیمات کشوری سوئیس) اختصاص داده است ، بکاهد. این کانتون ها هم میتوانند محدودیت های خود را برای خرید مستغلات توسط خارجی ها ، اعمال کنند که این محدودیت بسیار سخت تر است. خانه های تعطیلاتی و واحدهای مسکونی هتل ، میتواند توسط افرادی که مجوز خرید املاک را دریافت کرده اند  یا بدون هیچ پیش شرطی توسط یک شرکت خریداری شود .

از سال 2011 ، بدلیل معافیت دولت ، تنها یک منطقه در سوئیس ، محدودیت های ذکر شده ، در آن اعمال نمیشود .

خرید املاک مسکونی توسط خارجی ها در سوئیس

از سال 1997 ، اتباع خارجی که اقامت در سوئیس را دارند ، میتوانند بدون هیچ مجوزی برای خود خانه یا آپارتمان بخرند.

به همین ترتیب ، شرکت هایی که تحت مدیریت اتباع خارجی بودند هم میتوانستند املاکی را برای دفاتر یا تاسیسات تولیدی خود خریداری کنند. اتباع خارجی که میخواهند املاک و مستغلاتی را در سوئیس بخرند و پس از سال ها زندگی در سوئیس ،متوجه میشوند که سوئیس برای اقامت آنها مناسب است ، گرفتن اقامت در سوئیس ، یک انتخاب جذاب برای آنهاست.

خرید املاک تجاری در سوئیس

در سوئیس ، هیچ محدودیتی برای خرید املاک تجاری توسط خارجی ها و نهادهای خارجی ، وجود ندارد.در نتیجه ، برای خارجی ها و نهاد های خارجی که میخواهند در سوئیس ، املاک تجاری بخرند ، گزینه های مالیاتی خوبی وجود دارد. لطفا برای کسب اطلاعات و مشاوره ی بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوئیس – آخرین محل اقامت

بدون شک ، سوئیس یکی از جذاب ترین کشورهای جهان برای زندگی است. بدلیل ثبات سیاسی و اقتصادی ، و محیط پاکیزه و امن و نرخ مالیات پایین ، بسیاری ، سوئیس را به عنوان محل اقامت خود انتخاب میکنند. بدلیل پرداخت مالیاتی یکپارچه ، مالیات های وراثتی بسیار پایین و حفظ حریم خصوصی و امنیت شخصی ، بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند ، سوئیس را به عنوان محل اقامت خود انتخاب میکنند.

مزایای اقامت سوئیس

 • ثبات سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی
 • نیروی کار باانگیزه ، ماهر و چند زبانه
 • زیر ساخت ها و امکانات بانکداری بسیار عالی
 • شیوه ی زندگی بسیار جذاب و محیط سالم
 • خدمات عمومی موثر و با کیفیت
 • مشوق های مالی احتمالی برای سرمایه گذاری های قابل توجه
 • سیستم مالیاتی سودمند با نرخ مالیاتی متوسط

اقامت دائمی اروپا سوئیس