اقامت در سوئیس

انواع مختلفی از اقامت در سوئیس وجود دارد ، و در سوئیس ، بین شهروندان اتحادیه ی اروپا و شهروندان اتحادیه ی تجارت آزاد اروپا و شهروندان غیر اروپایی ، تفاوت وجود دارد.

باتوجه به توافقنامه ی آزاد سازی مهاجرت افراد ، که بین سوئیس و اتحادیه اروپا ، منعقد شده است ، وضع اقامت شهروندان اتحادیه ی اروپا و اتحادیه ی تجارت آزاد اروپا ، آسان شده است. الزامات کلیدی برای گرفتن اقامت در سوئیس این است که یا در سوئیس ، مشغول به کار باشد یا فرد متقاضی ، استقلال مالی داشته باشد.

افرادی که شهروند اتحادیه ی اروپا و اتحادیه ی تجارت آزاد اروپا نیستند ، میتوانند براساس شغل پردرآمدی که دارند ، به چند طریق اقامت در سوئیس را دریافت کنند : 1. فرد متقاضی بازنشسته باشد و روابط نزدیکی با سوئیس داشته باشد ، 2.افرادی که استقلال مالی داشته باشند و در سوئیس مشغول به کار نباشند ، 3.سالیانه ، مقدار مالیات قابل توجهی پرداخت کنند. برای شهروندان غیر اروپایی که قبلا اقامت منطقه ی شنگن را دریافت نکرده اند ، تابعیت سوئیسی باعث میشود که بتوانند بدون ویزا به منطقه ی شنگن وارد شوند.

سوئیس مشتاق این است که نه تنها شرکت های بزرگ ، بلکه شرکت های کوچک و متوسط و کارآفرینان خصوصی را نیز جذب کند. سوئیس در تجارت ، دوستانه رفتار میکند و برای هر نیاز و انتظاری ، راه حلی ارائه میدهد ، 26منطقه در سوئیس ، فرصت های زیادی را در اختیار شرکت ها قرار میدهد ، که هر کدام از این مناطق ، مزایای خاص خود را دارد.

سوئیس ، اغلب به عنوان یک کشور گران قیمت شناخته میشود وبرای افراد ثروتمند و شرکت های بزرگ ، مناسب است. با این حال ، هزینه تجارت و زندگی در سوئیس ، در مقایسه با کشورهای آلمان ، فرانسه ، هلند و ایالات متحده ، بسیار مناسب است.

سیستم مالیاتی سوئیس ، منطبق بر شهرت این کشور در زمینه های مالی و تجارت بین المللی است. در حالی که سوئیس ، محدودیت های کمی برای سرمایه گذاری خارجی در نظرگرفته است ، اما  برای جذب سرمایه گذاران ، امتیازات مالیاتی خوبی در نظر گرفته است. سوئیس ، همچنین دارای قراردادهای زیادی  برای جلوگیری از پرداخت مالیات دوبرابر  توسط شهروندان است.

اقامت اروپا سوئیس

خرید املاک و مستغلات در سوئیس

سوئیس ، چندین دهه ، خرید املاک و مستغلات را توسط خارجی ها ، محدود کرده بود. در واقع ، خارجی هایی که میخواستند ، ملک مسکونی را در سوئیس بخرند ، باید مجوز دریافت میکردند ، در غیر اینصورت خرید ملک توسط آنها ، نامعتبر بود ، ولی در عین حال ، گرفتن چنین مجوزی ، بسیار دشوار بود. این محدودیت ها به این معنا بود ، که برنامه ریزی هایی که برای خرید ملک و گرفتن مالیات  ،برای خارجیان در نظر گرفته شده بود ، برای خارجی ها بسیار محدودیت ایجاد میکرد.

برای خارجیانی که اجازه ی اقامت در سوئیس را دارند ، این امکان وجود دارد ، که برای مصارف شخصی خود ، ملک بخرند. همچنین خرید و نگهداری املاک و مستغلات ، توسط خارجی های دیگر در سوئیس ، محدود نمیشود.

خرید املاک مسکونی در سوئیس ، برای خارجی ها ، هیچ محدودیتی ندارد.

خارجی هایی که میخواهند ملکی در سوئیس بخرند ، باید قبل از خرید خود ، مجوز دریافت کنند. یک خارجی ، مجاز به این است که بخواهد خانه ای در محلی مشخص شده ، برای تعطیلات خود بخرد . هر مجوزی که بخاطر خانه های تعطیلاتی و واحد های مسکونی هتل صادر میشود ، باید  قسمتی از هزینه ای که دولت به هر کانتون (تقسیمات کشوری سوئیس) اختصاص داده است ، بکاهد. این کانتون ها هم میتوانند محدودیت های خود را برای خرید مستغلات توسط خارجی ها ، اعمال کنند که این محدودیت بسیار سخت تر است. خانه های تعطیلاتی و واحدهای مسکونی هتل ، میتواند توسط افرادی که مجوز خرید املاک را دریافت کرده اند  یا بدون هیچ پیش شرطی توسط یک شرکت خریداری شود .

از سال 2011 ، بدلیل معافیت دولت ، تنها یک منطقه در سوئیس ، محدودیت های ذکر شده ، در آن اعمال نمیشود .

خرید املاک مسکونی توسط خارجی ها در سوئیس

از سال 1997 ، اتباع خارجی که اقامت در سوئیس را دارند ، میتوانند بدون هیچ مجوزی برای خود خانه یا آپارتمان بخرند.

به همین ترتیب ، شرکت هایی که تحت مدیریت اتباع خارجی بودند هم میتوانستند املاکی را برای دفاتر یا تاسیسات تولیدی خود خریداری کنند. اتباع خارجی که میخواهند املاک و مستغلاتی را در سوئیس بخرند و پس از سال ها زندگی در سوئیس ،متوجه میشوند که سوئیس برای اقامت آنها مناسب است ، گرفتن اقامت در سوئیس ، یک انتخاب جذاب برای آنهاست.

خرید املاک تجاری در سوئیس

در سوئیس ، هیچ محدودیتی برای خرید املاک تجاری توسط خارجی ها و نهادهای خارجی ، وجود ندارد.در نتیجه ، برای خارجی ها و نهاد های خارجی که میخواهند در سوئیس ، املاک تجاری بخرند ، گزینه های مالیاتی خوبی وجود دارد. لطفا برای کسب اطلاعات و مشاوره ی بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوئیس – آخرین محل اقامت

بدون شک ، سوئیس یکی از جذاب ترین کشورهای جهان برای زندگی است. بدلیل ثبات سیاسی و اقتصادی ، و محیط پاکیزه و امن و نرخ مالیات پایین ، بسیاری ، سوئیس را به عنوان محل اقامت خود انتخاب میکنند. بدلیل پرداخت مالیاتی یکپارچه ، مالیات های وراثتی بسیار پایین و حفظ حریم خصوصی و امنیت شخصی ، بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند ، سوئیس را به عنوان محل اقامت خود انتخاب میکنند.

مزایای اقامت سوئیس

  • ثبات سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی
  • نیروی کار باانگیزه ، ماهر و چند زبانه
  • زیر ساخت ها و امکانات بانکداری بسیار عالی
  • شیوه ی زندگی بسیار جذاب و محیط سالم
  • خدمات عمومی موثر و با کیفیت
  • مشوق های مالی احتمالی برای سرمایه گذاری های قابل توجه
  • سیستم مالیاتی سودمند با نرخ مالیاتی متوسط

اقامت دائمی اروپا سوئیس