اقامت اروپا با سرمایه گذاری روشی مطمئن و سریع برای دریافت اقامت هر کشوری می باشد. به دلیل این که کشورهای مختلف برای پذیرش مهاجران و ارائه اقامت دائم، پرونده هایی را در اولویت قرار میدهند که بیشترین منفعت را برای آن ها داشته باشد. بنابراین اقامت اروپا- اقامت انگلستان و هر کشور دیگری از طریق سرمایه گذاری معمولا سریع تر می باشد

. در این مقاله قصد داریم 12 کشور اروپایی که در ازای سرمایه گذاری اقامت دائم اروپا و پاسپورت دوم را به سرمایه گذاران می دهند، معرفی کنیم. دریافت اقامت اروپا با سرمایه گذاری تابع قوانین جذب سرمایه خارجی می باشد. به اصلاح می گویند که خرید پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری برای مهاجران امکان پذیر می باشد.

در این بین اخذ اقامت اروپا باعث می شود که مهاجران به اروپا بدون نیاز به دریافت ویزای کشورهای اتحادیه اروپا که شامل 28 کشور اروپایی می شود، تنها با ویزای شینگن سفر کنند. مثلا اگر شما اقامت اسپانیا و پاسپورت این کشور را دارید، می توانید به 156 کشور دنیا آزادانه سفر کنید. (اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف در صفحه پاسپورت دوم توضیح داده شده است.)
طبق آمارها و گزارشهای بین المللی بهترین کشور برای مهاجرت به صورت زیر می باشند. پس اگر می خواهید به اروپا مهاجرت کنید با ادامه مقاله همراه باشید.

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

12) بلغارستان

بلغارستان در انتهای این لیست 12 کشور اروپایی مناسب قراردارد. پس اگر می خواهید اقامت دائم اروپا را با اقامت بلغارستان دریافت کنید، باید به میزان 500 هزار یورو در اوراق قرضه دولتی این کشور به مدت 5 سال سرمایه گذاری کنید.

بلغارستان

بلغارستان

11) یونان

 

شرایط مهاجرت اروپا از طریق یونان، خرید یک ملک به ارزش 250 هزار یورو می باشد. این برنامه سرمایه گذاری و اقامتی یونان به عنوان ویزای D نام دارد.
10) قبرس

این کشور مدیترانه ای مالیات بسیار کم 12/5 درصدی برای شرکت ها و فعالیت های تجاری در نظر گرفته است، اما برای دریافت اقامت قبرس باید ملکی به میزان 300 هزار یورو خریداری شود.

9) موناکو

شهروندان موناکو مالیات بر درآمد، مالیات بر انتقال سرمایه و مالیات بر ثروت ندارند و آن ها نیز می توانند با ویزای شینگن به تمام کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

موناکو

موناکو

8) جرسی

جزیره جرسی کشوری جذاب با آب وهوای متعادل و مالیات کم می باشد. اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور با پرداخت 125 هزار پوند سالانه برای افرادی که دارای درآمد بیشتر از 625 هزار پوند می باشند، امکان پذیر می باشد.

7) انگلستان

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری گرچه ارزان نیست، اما کشوری با استانداردهای بالای زندگی و ارائه دهنده حقوق شهروندی بسیار خوب به شهروندان خود می باشد. دریافت شهروندی انگلستان با سرمایه گذاری 2، 5، 10 میلیون پوندی برای ثروتمندان بدست می آید. (در خصوص سایر شرایط و روش های بدست آوردن اقامت انگلستان، می توانید به صفحه اقامت انگلستان مراجعه فرمایید- در آن جا به طور کامل و جداگانه سایر روش های اقامتی توضیح داده شده است)

6) لتونی

دریافت اقامت لتونی نیازمند سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در بخش املاک و مستغلات و پرداخت 5 % هزینه های بررسی دولتی می باشد.

شاتر استوک لتونی

لتونی (شاتر استوک )

5) اسپانیا

برنامه های سرمایه گذاری و اقامتی اسپانیا مانند پرتغال می باشد و اقامت اسپانیا از طریق خرید املاک به میزان 500 هزار یورو یا سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی در بدهی های دولتی می باشد.

4) مالتا

مالتا (والتا)

مالتا (والتا)

شهروندان مالتا و کسانی که اقامت دائم مالتا را دریافت کردند، تنها لازم است 15% مالیات پرداخت کنند و سرمایه گذاری لازم برای اخذ اقامت تقریبا مناسب می باشد، سرمایه ای به میزان 275 هزار یورویی در املاک و مستغلات

3) پرتغال

برای دریافت اقامت پرتغال روش های متفاوتی وجود دارد. اقامت در اروپا از طریق کشور پرتغال نیازمند ایجاد 10 شغل یا انتقال سرمایه 1 میلیون دلاری به بانک های پرتغالی یا خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو در پرتغال می باشد. (در خصوص سایر شرایط و روش های بدست آوردن اقامت پرتغال می توانید به صفحه اقامت پرتغال مراجعه فرمایید- در آن جا به طور کامل و جداگانه سایر روش های اقامتی توضیح داده شده است)

2) بلژیک

اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن به اروپا مهاجرت کنید، بلژیک گزینه ای مناسب می باشد، چون روند بررسی و ارزیابی و آماده شدن ویزای این کشور تنها در مدت 2 ماه انجام می شود.

1) اتریش

کشور اتریش نیز برنامه های گوناگونی برای دریافت اقامت به متقاضیان اقامت به اروپا ارائه می دهد. 10 برنامه مختلف دریافت اقامت اتریش بدون نیاز به سرمایه گذاری این کشور را به بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تبدیل کرده است، که به گونه ای دریافت ویزای شینگن به این روش به راحتی بدست می آید.

برای مشاوره با وکلای مهاجرت به اروپا و مشاوره مهاجرت در خصوص بهترین کشور اروپایی متناسب با شرایط شما با ما تماس بگیرید. شرکت Bahar Gate LTD نماینده شرکت بین المللی آرتون – یک شرکت بین المللی فعال در زمینه دریافت اقامت با سرمایه گذاری در کانادا است.

منبع:
http://www.independent.co.uk/life-style/eu-residency-easiest-cheapest-countries-a7474571.html

1 پاسخ
 1. نادری
  نادری گفته:

  درود
  سوالاتی داشتم اگر لطف بفرمایید توضیح دهید، ممنون میشوم
  میخاستم از طریق ثبت شرکت اقامت دائمی اروپا را دریافت کنم. میخام از طریق ثبت شرکت در آلمان اقدام کنم.شما چه کشوری را پیشنهاد می کنید؟
  آیا میتوانم همسر و فرزندم و پدر ومادرم را با خودم ببرم؟
  و این که کلا چه راهی پیشنهاد میکنید که زودتر بتوانم به همراه خانواده مهاجرت کنم

دیدگاه ها غیر فعال است.