پاسپورت آلمان

در این مقاله قصد داریم در خصوص روش دریافت اقامت آلمان توضیح دهیم. همان گونه که میدانید کشور آلمان صنعتی ترین کشوراروپایی و یکی از امن ترین نقاط دنیا به حساب می آید. این کشور عضو اتحادیه اروپا، کشورهای گروه 8 و گروه 5 و عضو سازمان ملل متحد می باشد. زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی می باشد که حدود 100 میلیون نفر در کل دنیا به این زبان صحبت می کنند و یکی از زبان های پرگویش در اروپای مرکزی می باشد. علاوه بر کشور آلمان، در کشورهایی مانند اتریش ، سوئیس، لیختن‌اشتاین، لوگزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن ، جنوب دانمارک نیز به این زبان سخن می گویند. به عبارت دیگر از بابت گستردگی زبانی در اروپا، رتبه نخست را دارد.

germany residency

در خصوص اقتصاد این کشور هم می توان به این مورد اشاره کرد، که آلمان، از بابت تولید ناخالص داخلی در دنیا رتبه 4 را به خود اختصاص داده است. علاوه بر آن بزرگترین صادرکننده کالا از بابت میزان درآمد دریافتی به حساب می آید. از بابت شاخص توسعه انسانی (HDI) که بیانگر سه پارامتر زندگی سالم و کیفیت زندگی و دسترسی به دانش می باشد، آلمان با داشتن میزان91/0 برای این متغیر کیفی در لیست بالای کشورهای برتر دنیا برای زندگی قرار دارد.

مشاوره اقامت آلمان

شرایط کلی دریافت اقامت آلمان به این صورت است که، می توان اقامت آلمان ( اقامت اروپا) را مانند سایر کشورهای اروپایی به دو دسته کلی تقسیم کرد.
الف) اقامت موقت
ب) اقامت دائم
اقامت موقت از طریق ویزای تحصیلی و کاری ، اقدام برای گذراندن دوره های آموزش زبان ،اقامت برای کار آزاد و دریافت مجوز برای انجام کارهای تحقیقاتی بدست می آید
اقامت دائم نیز بعد از 5 سال اقامت موقت در این کشور بدست می آید. البته از دیگر شرایط دریافت اقامت دائم آلمان می توان به دانش زبانی و تامین نیازهای زندگی از طریق کار اشاره کرد. بدین معنا که افرادی که می خواهند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند باید بتوانند به زبان آلمانی صحبت کنند و دارای کار باشند.

 

کار در آلمان

کار در آلمان علاوه بر داشتن سابقه کاری و رزومه خوب نیازمند دانش زبان آلمانی می باشد. به گونه ای که برای بعضی از مشاغل در آلمان مدرک زبان آلمانی مورد نیاز می باشد. شما با بدست آوردن کارت آبی (بلوکارت آلمان) می توانید برای اقامت دائم آلمان اقدام کنید.

برای گرفتن بلوکارت آلمان فارغ التحصیل شدن از دانشگاه معتبر و داشتن پذیرش از شرکت آلمانی ضروری می باشد.

 

بیشتر بخوانید: اقامت انگلستان– ویزای کار آفرینی و سرمایه گذاری- شرایط مهاجرت به انگلستان